Na některá místa se opravdu ráda vracím. Jedním z nich je Rejvíz, nejvýše položená obec ve Slezsku, a nedaleké Velké mechové jezírko. Pojďte se tam teď podívat s naším magazínem!

Návštěva Rejvízu a Velkého mechového jezírka ve mně vždycky zanechá hezký dojem. Byla jsem tam s rodinou několikrát a musím říct, že lepší je návštěva mimo sezonu, kdy tam není tolik lidí. Jinak se na úzkých chodnících musíte často vyhýbat protijdoucím návštěvníkům.

jez

Rejvíz leží ve stejnojmenné národní přírodní rezervaci v Hrubém Jeseníku. K Velkému mechovému jezírku vede Naučná stezka Rejvíz, která začíná u dřevěné chatky se stříškou. Tady si můžete koupit vstupenky za symbolickou cenu, stály myslím 20 Kč pro dospělého a 10 Kč pro děti. Dají se tu pořídit i pohledy s razítkem, turistické známky nebo další suvenýry.

Cestou si pak na naučných tabulích můžete přečíst veškeré informace o rašeliništích i mechovém jezírku. Je to zajímavý přírodní úkaz, zdejší rašeliniště je staré 6 až 7 tisíc let, kolem dřevěného chodníku rostou stromy (hlavně borovice blatka) a vzácné rostliny (třeba rosnatka okrouhlolistá), žije tu také mnoho živočichů. Ty jsme ovšem neviděli, určitě se schovávají před davy návštěvníků, na jezírku plavaly jen všudypřítomné kachny. O kousek dál od Velkého jezírka se nachází také Malé mechové jezírko, ale k němu se nedá dojít, navíc je prý stejně zarostlé.

Velké mechové jezírko je opravdu krásné a stojí za návštěvu. Ale pozor, dá se tam dojít pouze pěšky (trasa neměří ani dva kilometry), s sebou se nedají vzít ani kola.

Více o Rejvízu najdete TADY.

Ještě se můžete podívat na obrázky v naší FOTOGALERII:

Rejvíz na MAPĚ:

mao

Fotky: archiv autorky

Další tipy na výlet:

Reklama