64bee8f3c370cimage.jpg
Foto: Shutterstock

1. Schnutí vlasů přirozeně na vzduchu

Ačkoliv máte pocit, že fénování teplým vzduchem vlasům škodí, v létě je naopak potřeba. Vlivem vlhkého a horkého prostředí a také pocení dochází k zapaření pokožky a následnému vzniku lupů, plísní či svědivé pokožky. Z takového důvodu je třeba vlasy po každém umytí vyfoukat a to zejména u kořínků. Nemusíte si vlasy pálit horkým vzduchem, klidně zvolte studený, ale vysušení je nutnost.

2. Nedostatečná hygiena a špatně zvolené produkty

Nemyslíte tím málo časté mytí vlasů, ale spíš špatná technika. Pokud si myslíte, že čím více produktu nanesete, tím budete mít vlasy hezčí, mýlíte se. Také špatné vymytí jak šamponu, tak kondicionéru, vede k mastění vlasů prakticky okamžitě po umytí. Pamatujte, že méně je více a že nejpodstatnější je řádné vymytí všech produktů, které na vlasy nanášíte. 

Stejně tak může být na vině výběr produktů, který není vhodný pro váš typ vlasů. Pokud jste sáhli vedle, nevadí, poznáte to velice rychle. Pamatujte, že to, co vyhovuje vaší kamarádce, nemusí vyhovovat vám.

3. Nadměrné používání masky na vlasy

Masky na vlasy jsou skvělé, protože vlasy vyživí a hydratují, ale měla by se používat maximálně jednou týdně a pokud máte mastné vlasy, spíš jednou za čtrnáct dní. Při častějším používání budou vlasy zatěžovány a výsledkem bude zplihlost a mastnota.

4. Odrosty

Odbarvované a zesvětlené vlasy jsou sušší, a proto nemají tak velkou tendenci se mastit. Proto můžete mít problémy právě s odrosty, které se mastí a je to ještě podpořeno tím, že samotné vlasy se mastí víc u kořínků. 

5. Hormonální změny

Jsou ale příčiny mastných vlasů, které nemůžete tak lehce ovlivnit. Patří mezi ně například hormonální změny (typicky v období PMS, přechodu nebo během těhotenství či kojení). 

Možná se budere divit, ale mastnotu vlasů může také ovlivnit vaše strava a pitný režim. Mastící se vlasy jsou potom obranou. Proto se zaměřte na dostatek ovoce a zeleniny ve stravě a zejména v létě dostatečný příjem čisté vody.

Zdroj: wearespell, goodhousekeeping, realsimple, glamourmagazine