Řasenka patří k jednomu z nejzákladnějších líčidel. Samotný výběr tohoto kosmetického produktu není ale mnohdy jednoduchý. Sortiment je totiž široký, ale která řasenka vykouzlí krásné řasy? V redakci jsme otestovaly osm řasenek. Vy se právě teď můžete podívat, které nám vyhovovaly a naopak.

  • Markéta

ESSENCE ŘASENKA LASH PRINCESS VOLUME, www.kupkosmetiku.cz, 85 Kč

essence

U řasenky mě velmi zaujal kartáček. Je tak zvláště zakroucený. Řasenka má za úkol vytvářet větší objem a dech beroucí pohled, podle popisku. Abych byla upřímná, objemová moc není, ale za to řasy skvěle rozčeše a prodlouží, což taky není špatné. Oceňuju, že po celém dni nošení nemám na horním víčku ani náznak rozmazané řasenky, to se stává málokdy. Kdybych měla hodnotit procenty, řasence bych dala 74 %.

(První fotografie je před nalíčením, na druhé je nalíčeno pouze jedno oko a na poslední již obě.)

řasenky

Řasenka SuperSHOCK, Avon, 112 Kč

Avon

Revoluční řasenka pro objem a dokonalé zvýraznění očí slibuje až 12x více objemu v jediném kroku bez žmolků a slepení řas. Musím uznat, že objem dodává, ale že by to bylo až o tolik, mi nepřijde. Co ovšem je pravdou, že řasy jsou krásně rozčesané, dlouhé a neslepují se. Je ideální pro ženy, které si zakládají na přirozeném vzhledu. Hodnotím na 85 %.

avon

  • Kristina 

Řasenka Wide Awake, Avon, 219 Kč

Avon

V první řadě musím říct, že jsem byla od začátku dost skeptická k zatočenému kartáčku, který ve mě nevzbuzoval dostatek důvěry. Zvláštní tvar se ovšem při aplikaci nijak nestandardně neprojevoval a řasy se malovaly lehce a bez jediného ťuknutí vedle. Ovšem výsledek je pro mě neuspokojivý, řasy mi přijdou moc jemné a vidím pouze prodlužující složku. Věřím, že tahle řasenka bude vyhovovat těm ženám, které upřednostňují přirozený vzhled a pouze lehce nalíčené oči, protože co se týče výdrže, je skvělá. Nikde se neobtiskává, nedrolí se a drží krásně celý den. Ovšem na mě osobně je málo výrazná, proto nemohu jinak než 80%.

avontrue

ESSENCE ŘASENKA GET BIG! LASHES VOLUME VODĚODOLNÁ, www.kupkosmetiku.cz, 69 Kč

essence

Tahle řasenka má opravdu silný a velký kartáček, takže hned při druhém tahu jsem si ťukla do koutku oka a musela jsem využít vatové tyčinky na začištění. To by ovšem byl malý problém, protože výsledný efekt je krásný. Ovšem řasenka má podle mého mnohem zásadnější vadu a tou je, že se po necelé hodince začínala rozpíjet pod dolními řasami. Na obou stranách se mi pod očima vytvořily černé pruhy, které šly těžko odstranit tamponky, a musela jsem si pak celý den hlídat, abych další skvrny včas odstranila. Aby toho nebylo málo, řasenka se hodně těžko odličovala a měla jsem neskutečně podrážděné oči. Bohužel mohu dát pouze 10 % za efekt, ale jinak pro mě rozhodně špatná volba.

essence

  • Maruška

Vyživující prodlužující řasenka Supreme, Avon, 149 Kč

avon

Řasenka Avon True Colours Supreme slibuje vyživení a neuvěřitelnou délku řas. První slibované po tak krátké době užívání zatím nemohu hodnotit, ale s prodloužením příliš nesouhlasím. Trochu mě zklamalo, že přestože je kartáček plastový, což upřednostňuji, vykouzlit krásné a husté řasy se mi povedlo až s pátým nanesením barvy. Já osobně mám dlouhé řasy, a tak změnu vnímám prakticky hned. S odličováním naopak nebyl problém žádný a s pomocí dvoufázového odličovače byla pryč téměř hned. Dávám 40 %.

řasenky

Catrice řasenka 3D Lash Multimizer Effect vodoodolná, www.kupkosmetiku.cz, 115 Kč

Catrice

Voděodolná řasenka v mé sportovní tašce nesmí chybět. Sice mi příliš nevyhovovala konzistence barvy, ale kartáček je perfektní a s trochou snahy a píle jsou oči krásně zvýrazněné. Vyhovuje mi také to, že jsem neměla barvou ušpiněná víčka a okolí očí, což u jiných řasenek bývá v mém případě často problém. Večer jsem oči umyla olejovým odličovačem, na pár vteřin jsem přiložila vatový tampónek na řasy a za chvíli byla barva pryč. Hodnotím 70 %.

catrice

  • Klára

Řasenka Luxe Extravagance, Avon, 159 Kč

avon

Pokud máte rádi méně nápadné líčení řas, pak je to určitě dobrý tip. Já preferuji výraznější líčení, proto mne moc neuspokojila. Ale mám kolem sebe ženy, kterým by jistě pro svůj jemný výraz vyhovovala. Dobře se s ní manipuluje, štěteček je příjemný, barva se nanáší v jemné vrstvě. Nečekejte ani zahuštění či prodloužení. Myslím, že je to dobrá řasenka pro běžné denní líčení. Na večerní party, kdy chci mávat dlouhými řasami a mrkáním zdůrazňovat výrazně nalíčené oči bych ale sáhla po jiné. Smývá se dobře. Dávám 55 %.

luxe

Řasenka Spectralash, Avon, 239 Kč

řasenky

Tato řasenka se mi líbí, má příjemně hustý kartáček s delšími a hustými štětinkami. Pomocí otáčecího kolečka na spodní části řasenky si můžete dávkovat stupně intenzity zahuštěné barvy. Testovala jsem hned trojku, abych věděla, co v řasence dřímá.  Pěkně zahušťuje a prodlužuje, jen jí musíte použít opakovaně. Ideální stav se nedostaví po jednom tahu. Pokud se ale věnujete líčení řas nějakou chvíli, jako jsem to udělala já, je výsledek skvělý. Až mě to překvapilo, jak pěkně a hustě řasy vypadaly. Následné odlíčení šlo také dobře – nemám ráda, když řasenka jde špatně smýt. Dávám tedy 75 %.

dd

Čtěte také: