Konec spekulací! Hudební divadlo Karlín konečně odtajnilo obsazení nově vznikajícího muzikálu Carmen. Spolu s Lucií Bílou, která ztvární hlavní roli, studuje tuto postavu i zpěvačka Dasha. Za Lucii Bílou ale zaskočí jen v případě, že bude mít Lucka nějakou mimořádnou akci.

Ředitel divadla Egon Kulhánek slíbil, že na devadesát devět procent prý uvidí diváci v roli svůdné, temperamentní krasavice Carmen českou slavici. Přesto nemusí Dasha vůbec truchlit, že by si v muzikálu nezahrála.

Současně totiž získala i druhou hlavní roli Kataríny, ve které bude alternovat s Markétou Poulíčkovou. "S Lucíí Bílou nejsme konkurentky, je to pro mne obrovská výzva a jsem velice šťastná, že ji budu moci, když to bude potřeba, zastoupit," říká Dasha a odmítá jakékoliv spekulace o vzájemné nevraživosti obou hlavních protagonistek.

Muzikál Carmen, jehož autorem hudby je americký skladatel Frank Wildhorn a autorem libreta další renomovaný broadwayský tvůrce Norman Allen, bude mít v prvních říjnových dnech světovou premiéru v Praze. Slibuje velkolepou podívanou, skvělé kostýmy z dílny osvědčené návrhářky Andrey Barthy a vynikající hvězdné obsazení.

Roli Garcii získal manžel Lucie Bílé Václav "Noid" Bárta, a vůbec to údajně nebylo proto, že je manželem největší hvězdy chystaného muzikálu. Roli studuje i nejobsazovanější muzikálový herec Martin Pošta, tetu Kněz si zahraje nositelka Thálie Pavla Břinková a Barbora Rajnišová, Zunigu Lukáš Kumpricht a Tomáš Trapl a starostu Medúzu Jiří Korn a Josef Šlágr.

V současné době se v Karlíně už naplno zkouší deset hodin denně. "Nejnáročnější jsou taneční čísla, druhý den ráno nemohu vůbec vstát z postele," konstatovala zpěvačka Dasha. "Tančím strašně ráda, ale v předchozích muzikálech jsem měla role, kde jsem téměř vůbec nehýbala, takže jsem moc ráda, že došlo ke změně."
Reklama