Vždycky mě lákalo poznat všechna hlavní města Evropy. Je to samozřejmě plán na mnoho let, a možná je všechna nikdy ani neuvidím, protože jsou moc daleko. To ovšem neplatí o Vídni. Ta je blízko - a navíc je moc pěkná.

Nebudu se dlouho rozepisovat, protože fotky toho o rakouském hlavním městě poví mnohem víc. Stačí napsat jen to, že Vídeň stojí za návštěvu. Na malém prostoru uvnitř města je tolik věcí k vidění, že ani za čtyři dny nestihnete projít všechno.

Čtěte také:

My jsme vynechali všechna muzea a vnitřní prostory zámků, protože jen v nich se dá strávit hodně času. Raději jsme prošli celé centrum Vídně, které patří do Seznamu světového dědictví UNESCO, prohlédli jsme si zámek Schönbrunn a jeho zahradu i sídlo Belvedere. Viděli jsme také mnoho kostelů, soch a kašen, stáli jsme před domem, kde kdysi bydlel Mozart, ochutnali jsme slavný dort Sacher ve stejnojmenném hotelu i vídeňský řízek.

Vídeň se dá projít pěšky, většina památek je v samotném centru, jinak tady spolehlivě funguje metro. Až někdy budete přemýšlet o výletu do nějaké evropské metropole, doporučuju Vídeň.

Více si můžete prohlédnout v naší FOTOGALERII:

Další zajímavé tipy na výlet:

Reklama