profimedia-0639523870.jpg

Foto: Profimedia

Jak si užíváte práci pro StarDance?
Začalo se po roční pauze, pro mne je to trochu jiná práce, tak si na to opět zvykám. Opět si od módy odskočím k tanečním šatům. Je to výzva a možnost navrhovat krásné šaty, které bych normálně nedělala. A je to krásná práce, za kterou jsem šťastná, že ji mohu dělat.

Co žádnému tanečnímu kostýmu nemůže chybět?
Kostým by měl být elegantní, krásný na pohled a samozřejmě funkční. Musí odpovídat stylu tance. Tomu dopomáhají elastické materiály a hlavně výrazné zdobení, k čemuž používám kameny od firmy Preciosa.

Co vás vlastně k návrhářství přivedlo?
Splnil se mi můj sen. Od mala, co si pamatuji, jsem chtěla být módní návrhářkou. A šla jsem si za tím.

profimedia-0541616734.jpg

Foto: Profimedia

Soutěžící ve StarDance často hovoří, jak se těší na šaty od vás. Probíráte s nimi jejich požadavky, anebo se vám někdo zkrátka svěří do rukou?
Opravdu s každým tanečním párem probírám jejich kostým. Mají vymyšlenou choreografii a já se snažím jim pomoci kostýmem. A je na každém z nich, jak mě nechají tvořit. Většinou je to vzájemná symbióza. Někdy kostým odpovídá jejich choreografickému záměru, jindy je to „pouze“ standard nebo latina.

Co všechno Vás vlastně při návrhu konkrétních kostýmů inspiruje? Pokud člověk, kterého oblékáte, nemá žádné požadavky, vycházíte nějak z jeho naturelu?
V případě tanečních kostýmů, které navrhuji pro StarDance, se řídím hudbou, choreografií a pak samozřejmě naturelem té tanečnice. Navrhuji taneční kostýmy tak, aby v nich tanečníci mohli tančit a samozřejmě v nich vypadali skvěle!

Letošní ročník má za téma čas. Budete se tím ve tvorbě kostýmů nějak inspirovat?
Ano, nechala jsem se inspirovat především při tvorbě kostýmů pro znělku. Tanečníci se prolínají časem, mají na sobě drobné fragmenty připomínající hodinová kolečka, dámy mají nadčasové šaty, které jsou zdobeny zlatou a šperky z hodinových koleček. Je to slavnost v hodinách, v čase. Nadčasová oslava StarDance.

Untitled-collacrscrge.jpg

Foto: Profimedia

Kostýmy pro tanečníky jsou převážně z elastických materiálů. Jaké jsou výhody a nevýhody těchto materiálů?
Tanečníci v kostýmu tančí, a aby podali co nejlepší výkon, potřebují kostým, který tomu pomůže jak vizuálně, tak prakticky. Elastické materiály jsou proto ideální.

Šaty vznikají podle nákresů tužkou – může se podle vás u návrhářství někdy stát, že tužku a papír nahradí počítač, tak jako to vidíme u jiných profesí?
Jsem v tomto staromilec. Obklopuje mne technika, avšak nejraději kreslím tužkou na papír. Tentokrát ale návrhy kreslím na tabletu, protože to zajišťuje úsporu času a hlavně je to pohodlnější pro komunikaci s ostatními.

Kdy jste se začala zajímat o tanec, přišlo to až se StarDance, nebo vás něčím fascinoval už před tím?
Tanec se mi vždy líbil. Vždy mne fascinovala ladnost tanečníků a hlavně se mi líbilo, co mají tanečnice na sobě. Pamatuji si, že jako dítě jsem se chodila dívat na soutěže společenských tanců. Úplně mne to fascinovalo. Tenkrát by mne ani ve snu nenapadlo, že jednou budu oblékat něco podobného.

profimedia-0639523885.jpgFoto: Profimedia

Zdroj: Tatiana Kovaříková, StarDance

Reklama