Milá redakce,

můj příspěvek o cestě na Krym už byl uveřejněn dříve, tak přicházím se svou troškou do mlýna ohledně naší třídenní cesty po východních Čechách, která byla mimo jiné i svatební.

Naložili jsme kola do rychlíku a po pár hodinách jízdy vysedli v Chocni. Poté jsme se už na kole přesunuli do Týniště nad Orlicí, Borohrádku a postupně až do Třebechovic pod Orebem. Místo vyřezávaného betlému, který už jsme kdysi viděli, zvítězila cukrárna, a sotva jsme se mohli hnout dál.  Tento úsek trasy byl krásný, pohodlný a lesnatý - no, vím, že Hradečáci to asi znají, ale pro nás to byla novinka, stejně jako v podstatě celá další trasa.
Dál už jsme zamířili směrem na Opočno (krása) a pak do Dobrušky, kde jsme přespali v ubytovacím středisku UK (díky internete, že se dá ubytování tak lehce najít) a výborně se nadlábli. A taky se vyfotili před domkem F. L. Věka, aby se neřeklo..

Další den jsme měli za cíl Náchod. Nejdřív nás čekalo Nové Město nad Metují a jeho zámek (nechápu, jakto že jsem o existenci takové krásy neměla dříve potuchy), pak cesta kolem Metuje a zastávka v hospůdce Peklo a pak už ten Náchod. Trošku jsme bloudili, začalo poprchat a kopce se začaly povážlivě zvětšovat... a to už raději nebudu nadávat na to, jak vysoko je náchodský zámek. Nohy nás bolely, ale ještě jsme zvládli Babiččino údolí a dojezd do České Skalice, kde jsme zvládli mizerný nocleh za velké peníze.

Poslední den pršelo už docela vytrvale, i když to bylo spíše mrholení... Stejně se nic jiného nedalo dělat, a tak jsme ještě zvládli Jaroměř a Josefov a z posledních sil dojeli do Hradce Králové na vlak. Na hlavě mne otravovala přilba, na kterou moc zvyklá nejsem, na sobě pláštěnku, od bláta jak prasata, ale v okamžiku, kdy jsme dosedli do vlaku, už nám bylo líto, že jedeme zpátky.

Byla jsem strašně příjemně překvapená, kolik se toho za pouhé tři dny dalo stihnout, bylo to, jako bychom tam byli týden..

P.S: Fotek mám moc, ale bohužel doma a ne v práci..

Fialinka


Děkujeme za tip na pěkný třídenní výlet na kole. Pocházím z východních Čech, a tak ta místa, která popisujete, velmi dobře znám. Zvlášť okolí Nového Města nad Metují je úžasné a hospůdka v Pekle byla má oblíbená.

Dnes i píšeme na téma vaše letošní zážitky z dovolené. Za fotografie a příběhy vás odměňujeme. Dnes jsme již rozdali, kabelku od www.jednoutydne.cz , Pharmaton Activit, který působí proti únavě, a kazetu s romantickými písněmi. A řada dalších tady na vás ještě čeká. Včetně kúry proti vypadávání vlasů od Vichy.

Těšíme se na vaše fotografie a příběhy na e-mailu

redakce@zena-in.cz