Ahoj všem,
poslední roky se každý rok vydáváme za krásami naší země. Můj manžel na takové akce moc není a táta nebyl také. A tak jsme s mamkou v tomto směru spoustu let trochu "strádaly". Mamka před pěti lety náhle ovdověla, a tak jsme po roce (když jsme se trochu vzpamatovaly ze šoku) popadly naše dvě dcerky a začaly jezdit.
V roce 2002 jsme vyrazily k Lipenské přehradě. Měly jsme v plánu Hlubokou a Český Krumlov, ale jeden den jsme přijely a druhý den začalo pršet - začátek povodní. Bylo to dost hrozné. My byly v bezpečí, ale vůbec jsme netušily, jak pojedeme domů, do Prahy. Jakýmkoliv směrem byly zničené mosty nebo silnice. Nakonec jsme se, sice komplikovaně, ale přece jen, domů dostaly. To nás ovšem neodradilo, a tak naše toulky po Čechách pokračovaly.
V roce 2003 jsme byly u Orlické přehrady a zavítaly na Zvíkov, Orlík a Blatnou. Navštívily jsme Bechyni a známí nás nasměrovali na Stádlecký kamenný most přes Lužnici. Je zajímavý tím, že stál úplně jinde, ale musel ustoupit jinému mostu. Tak ho šikovní lidé kámen po kameni rozebrali a postavili u Stádlece.
Loni jsme zamířily k Jindřichovu Hradci. Odtud jsme opět vyrážely na prohlídky hradů a zámků. Kamenice nad Lipou, Červená Lhota a Jindřichův Hradec a jako novinku jsme si "daly" Chýnovské jeskyně. Ke konci prázdnin jsme byli na pár dní u druhé babičky na Moravě a při zpáteční cestě jsme přemluvily manžela a zajely se podívat na Moravský kras. Propast Macocha  a Kateřinská jeskyně nás uchvátily. I manželovi se to líbilo, a tak jsem já i dcery kuly železo, dokud bylo žhavé, a za týden už jsme jely do Koněpruských jeskyní.
Letos máme v plánu zavítat do Volyně, rodiště mé maminky. Navštívíme Lnáře, Helfenburg, Strakonice a Hoštice (známé z trilogie Slunce, seno ....) a Kratochvíli. Jako zajímavost si letos dopřejeme prales Boubín.
Víte, vůbec nemám potřebu jezdit po světě, protože si myslím, že u nás je tolik krásného, že by to člověk měl postupně poznávat.
Spousta lidí ví, kde leží Kanárské ostrovy nebo Maledivy, ale kde co leží v Česku, nevědí. A jelikož mám doma jednu čtvrťačku a druhá bude od září prvňáček, myslím, že poznatky z našich cest zužitkují i ve škole.
Přeju všem krásné léto
Peguša
 

Každý si asi představuje letní cestování trochu jinak.
Někdo sní o cestě k moři, jiný o túrách někde v horách a můj malý synoveček byl kdysi nejspokojenější, když ho babička v létě přenášela v kbelíku z domu k zahradnímu bazénku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Díky věrné čtenářce a stálé přispěvovatelce Peguše, a rovněž posílám pozdrav tetě Aleška, která neuvedla svůj nick.

 

Už nám to utíká, do víkendu zbývá jen pár hodin...