Podobně jako nekonečná vodní hladina oceánů fascinuje lidi odnepaměti zlatá záplava písku, které se říká poušť. Pokud chcete zažít, jaké to je, když vidíte kolem sebe jen pískové hory a nic víc, nemusíte se vydávat až do Afriky. Nejznámější z Kanárských ostrovů vám na svém nejjižnějším výběžku nabízí právě takovéhle povyražení a to navíc bez rizika, že zde bídně zhynete žízní a vedrem…
Písečné duny Maspalomas jsou jednou z nejpopulárnějších atrakcí ostrova Gran Canaria, a to rozhodně nejen proto, že se tak skvěle vyjímají na pohlednicích z dovolené. Půvabně zvlněné hradby písku ohraničené na straně moře šestikilometrovou pláží vedoucí z Playa del Inglés do Maspalomas a na straně druhé golfovým areálem „Campo Golf“ a komplexy hotelů i bungalovů lákají k návštěvě nejen turisty, kteří to sem mají kousek pěšky, ale sjíždějí se sem autem, autobusy i taxíky výletníci z celého ostrova. Je to opravdu zážitek, když se sypkým pískem brodíte do kopce a s kopce, kolem vás vítr rozfoukává milióny pískových zrníček, která vám skřípou mezi zuby :-) a vy za chvíli nevíte, kde je tomu pískovému nadělení vlastně konec. Výhodou je, že se tu opravdu můžete jen těžko ztratit, protože od vody například k hotelu Riu (to je ten s bílým plůtkem, u kterého se dají pořídit tak báječné fotky) je to jen pár kilometrů. Procházka po pláži je krásná v kteroukoliv denní či noční dobu, do vln si nikde tak krásně nezaskáčete, k dispozici jsou vám nuda i nenuda pláže a pravidelně rozeseté stánky s občerstvením. Vděčným cílem procházek je maják (Faro), který je zbudován na nejjižnějším cípu ostrova Gran Canaria, příjemně se dá utrácet v obchodní zóně městečka Maspalomas nebo v místních hospůdkách.
A protože k pravé poušti patří také velbloudi, určitě si nenechte ujít vyjížďku na některém z nich nebo dokonce výlet s návštěvou velbloudí farmy (jsou tam i mláďátka!) a se stylovým občerstvením. Více informací obdržíte od delegáta vaší cestovní kanceláře nebo v recepci hotelu.

Na Kanárské ostrovy se můžete vydat s CK Canaria Travel, více na www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 2 / 24 94 70 00 nebo +420 / 2 / 24 94 65 59.  

Reklama