Je to výsměch! Ti, kteří vydělávají nejvíc, si ještě berou ze státní kasy na dotace vlastních dovolených. Pobyt v tuzemském luxusním rekreačním zařízení s plnou penzí poslance vyjde zhruba na 240 korun na den. Státní pokladnu, potažmo kapsy daňových poplatníků, tenhle špás ochudí o 5 milionů ročně.

Aby poslanci zavřeli ústa věčným brblalům a kritikům, právě si odsouhlasili zdražení vlastních výdajů. O kolik? Zhruba o 30 korun!

Například v letním středisku v Lipnici nad Sázavou na Vysočině se cena za osobu s plnou penzí po dlouhých letech letos vyšplhala na závratných 241korun. V zimním areálu v Harrachově v Krkonoších narostla o 26 korun - na 252. Obě střediska musí však dotovat stát asi pěti miliony korun ročně. Nepřipomíná vám to bývalou komunistickou vládu?

Dnes přišlo z politické scény ještě další překvapení. Zapomeňte na ČSSD jako na stranu, jíž je (alespoň vždy před volbami) proti mysli placení u doktora. ČSSD sice na jednu stranu tvrdí, že úplně zruší regulační poplatky a sníží doplatky za léky, zároveň však počítá s tím, že zavede komerční připojištění a zanechá určitou míru spoluúčasti.

Ačkoli právě politici ČSSD roky brojili proti jakémukoli placení navíc, sami už ho nejspíš považují za normální. Sám David Rath podle dnešní MF Dnes sice tvrdí, že dosud neměl potřebu na cokoli si připlatit, ale i to se teď změnilo. „Zvažuji, že pokud budu potřebovat zubní ošetření, vyzkouším novou laserovou technologii, na kterou se nějaká částka připlácí,“ řekl deníku.

Co říkáte na dnešní novinky na politické scéně?

  • Chcete vědět, jaké jsou novinky? Jaké články si nenechat ujít? Sledujte nás i na komunitním portále
Reklama