Čtenářka Datura si připadala hloupě hned v prvním zaměstnání. To když policie vyšetřovala ztrátu valut a různého zboží. Datura se zaručila za kolegyni, která se nakonec ukázala být viníkem...

Člověk se v životě dostane do různě svízelných situací. Čtenářka Datura se jednou omylem zaručila za zlodějku...


Dobré odpoledne,

za vola jsem byla hned v prvním zaměstnání. Po maturitě jsem šla pracovat na poštu. Prošla jsem celým provozem a skončila jako první pokladní. Každé ráno jsem připravovala poukázky a peníze pro sedm doručovatelů. Byla mezi nimi i mladá, křehká holčina, říkejme jí třeba Věrka. Měla jsem ji ráda, byla milá a hezká jako andílek. Byla svobodná a občas si do práce přinesla svého malého, chundelatého pejska Fifinku. Se všemi se mi pracovalo dobře a všem jsem věřila.

Za pár měsíců si ale začali chodit stěžovat lidé z vilové čtvrti, že se jim občas ztratila zásilka nebo je vykradená. Pár lidí totiž v té době emigrovalo a posílali příbuzným marky a dolary v dopisech nebo úzkoprofilové zboží v balíčcích. Do vilové čtvrti doručovala právě Věrka. Případ dostala na starost policie. Se šéfem pošty vymysleli past a Věrka se do ní chytila.

Byla jsem za vola, když jsem policajtům řekla, že za Věrku bych dala ruku do ohně, to po tom, co mi svýma bleděmodrýma očkama přísahala, že ona to nebyla. Dostala rok natvrdo a mně konečně došlo, že není všechno zlato, co se třpytí. A co řekla Věrka na svou obhajobu?? Že Fifinka měla hrozně ráda šunku a ona na ni neměla.

Zdraví,
Datura

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. června 2012: Má hovadská práce

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo 17.00 hodiny se dozvíte, která z přispěvatelek obdrží sladký dárek na nervy – balíčkem ORION z čokolád DELI a bonboniéry Oříškový sen.

orion

Reklama