I s jarem myslí Klub českých turistů na všechny, kteří rádi poznávají přírodu a objevují kulturní i historické památky. Obě dvě akce, jichž se můžete zítra v sobotu 9. dubna zúčastnit, myslí jak na pěší, tak i na sportovce vlastnící jednostopé vozidlo v podobě kola.

Krajem Přerovského povstání

Kudy půjdete a kolik budete mít v nohách

Neváhejte se zítra vydat pěšky či na kole na 31. ročník Krajem Přerovského povstání. Pro pěší turisty je připraveno šest tras v délkách od osmi do padesáti kilometrů, cyklisti si můžou vybrat ze čtyř tras od třiceti do sta kilometrů. Cesty vedou okolo Bečvy úrodnou Hanou, vesměs jsou nenáročné, rovinaté.

Odkud

Všechny trasy začínají od budovy Městského úřadu na Masarykově náměstí v době od sedmi do půl desáté.

Informace
Více informací vám podá z OKČT SK Přerov pan Eduard Šmatlák, Dr. M. Horákové 1/16, 751 24 Přerov tel.: 737 884 579

Hurá za Kájou Maříkem po Brdské stezce

Kromě dalších akcí, které jsou připraveny na zítra, o nichž se můžete informovat na www.klubturistu.cz, se uskuteční Brdská stezka.

Kudy půjdete a kolik budete mít v nohách

Pod názvem Brdská stezka se skrývá řada tras od sedmi do padesáti kilometrů, které vesměs vedou místy, jež dobře znají milovníci příběhů Káji Maříka.

Nejkratší cesta vede jen ke kostelíku na Skalce, další směřují na Kytín nebo do údolí Kocáby.

Odkud

Všechny trasy vycházejí z jídelny Kovohutí v Mníšku pod Brdy (Kovohutě Mníšek a.s., Mníšek pod Brdy, 252 10, čp. 900) mezi šestou a třináctou hodinou.

Co za to

V cíli dostanou všichni účastníci diplom, nášivku a zvláštní ocenění obdrží od pořadatelů každý stý účastník, nejpočetnější kolektiv a turista, který přijede na pochod z nejvzdálenějšího místa.

Informace

Pokud máte nějaké dotazy k akci, neváhejte se obrátit na pana Josefa Krejsu, Fričova 1240, 263 01 Dobříš tel: 318 521 078

Protože sluníčko Vám překazí, stejně jako redaktorce Markétě, úklidové plány, pojďte se kochat jarní přírodou!