Chcete-li strávit s rodinou příjemný den, určitě si vzpomeňte na plzeňskou zoo. Představuje pro mě nejen nahlédnutí do světa zvířat, ale také velmi uvolněnou pohodu, která zde panuje. Členění areálu podle biogeografických oblastí navíc dává pocit, že jste za odpoledne viděli celý svět!

Do zoo v Plzni jezdím celkem často. A ráda. O to těžší je pro mě vybrat jen pár zajímavostí, které by se vešly do článku.

Co mě osobně hodně baví, to jsou velmi pěkně udělané cedulky se jmenovkami zvířat a info o chovu u jejich výběhů. A přiznám se, že mi tato „drobnost“ v některých zoologických zahradách chybí. Plusové body dávám také za dobře umístěné upoutávky na aktuální přírůstky v zoo a zvířata, která byste zkrátka neměli přehlédnout.

Již trochu odrostlou hvězdou je například lví slečna Amira:

Proč navštívit Zoo Plzeň

Pozornost na sebe pak strhává také letošní samička indického nosorožce s poetickým jménem Růženka. Mimochodem v místní zoo se narodila i stejná krasavice jménem Maruška. Takový chovatelský úspěch si obdiv právem zaslouží.

Proč navštívit Zoo Plzeň

Zoo Plzeň

Ve výběhu si už také pár týdnů pobíhá malá zebra Cabiri, kterou jedno malé přihlížející dítě komentovalo slovy, že ten koníček má pyžámko jako děda... A když jste u těch dětí, tak ty si návštěvu opravdu užijí. Na zvířata lze totiž obvykle koukat z různých stran a díky nápaditým architektonickým prvkům téměř vstupovat do jejich prostoru.

Zoo Plzeň

Své tradiční místo zde pak mají také lemuři, poloopice, které proslavil dětský film Madagaskar. A děti si zde opět přijdou na své, neboť lemuři se zcela bez zábran procházejí přes chodník a prohlížejí si malé návštěvníky stejně zvědavě, jako oni je. Do jejich vnitřního výběru můžete nahlédnout, když vstoupíte do obchůdku se suvenýry, kde si většinu obyvatel plzeňské zoo lze zakoupit v jejich umělohmotné či plyšové podobě...

Proč navštívit Zoo Plzeň

Zoo Plzeň

Do Austrálie pak vkročíte mimo jiné prostřednictvím psů dingo. Také tam je k vidění letošní přírůstek. A víte, jak se říká, že „pes, který štěká, nekouše“? Platí to v obráceném sledu i zde: dingo neštěká, ale kouše... a rozběhl se i k našemu fotoaparátu, když jsme jej přiblížili k plotu...

Proč navštívit Zoo Plzeň

Služby pro malé i velké návštěvníky

Děti zde unavíte jedna radost. Nejen že při důkladné obchůzce všech tras půjdete několikrát z kopce a do kopce, ale také jsou k dispozici skvělá dětská hřiště.

Rodiče zase ocení řadu občerstvení, kde si mohou vydechnout, zatímco jejich potomci budou vydávat další energii řáděním. Já mám nejraději to u pavilonu plazů s milou a rychlou obsluhou, která si již několik let drží svůj vstřícný přístup k zákazníkovi. Nejen kvůli dětem oceníte také hustou síť čistých toalet.

Sledovat se vyplatí také vtipné a poučné cedule. Tak ať se vám den v Zoo Plzeň vydaří!

Zoo Plzeň

Zoo Plzeň

  • foto: Zoo Plzeň, 2media.cz a archiv autorky článku

Něco navíc

Pamětníci si jistě vzpomenou při pohledu lochotínský amfiteátr v sousedství plzeňské zoo na festival trampské a folkové písně Portu, který zde v osmdesátých a devadesátých letech pravidelně vítal desetitisíce nadšených posluchačů.

Aktuálně

Až do 30. září 2017 můžete plzeňskou zoologickou zahradu navštívit za výhodnější cenu díky Velké rodinné turistické vstupence, jež obsahuje také vstup do přilehlého DinoParku, Muzea loutek a science centra Techmania. Jediné místo, kde si můžete vstupenku zakoupit, je Turistické informační centrum na náměstí Republiky 41 v Plzni.

Přečtěte si také:

Reklama