Malátnost, bledost, rychle nastupující únava i po menší námaze, celková ochablost… Tyto a podobné příznaky se často připisují tzv. „jarní únavě“. Jenže za nimi může stát jiná příčina – chybějící železo. Pro lidské tělo to je přitom nezbytná látka. Dlouhotrvající nedostatek železa může vést k chudokrevnosti, poklesu počtu červených krvinek a snížení obsahu hemoglobinu v krvi. Následkem toho klesá schopnost těla důkladně okysličovat potřebné orgány, a to se mimo jiné projevuje právě rychle nastupující únavou a vyčerpáním. Důležité proto je snažit se pomoci tělu vrátit hodnotu železa do normálního stavu. K tomu může přispět doplněk stravy Superželezo od společnosti Favea plus, jenž je založen na unikátním neiontovém mikronizovaném železu v elementární formě. Díky tomu nezpůsobuje zácpu ani nevolnosti. Přípravek je doplněn kyselinou listovou, což jeho účinek posiluje.

Železo patří mezi stopové prvky. Ačkoli ho je v těle dospělého člověka jen necelých 5 gramů, je pro lidský organismus nezbytné.  Nejenže vazbou na hemoglobin, což je barvivo obsažené v červených krvinkách, umožňuje přenos kyslíku a oxidu uhličitého mezi plícemi a cílovými tkáněmi, ale také se prostřednictvím myoglobinu podílí na zásobování kyslíku využitelného při svalové činnosti. Jeho nedostatek tak znamená pro organismus velkou komplikaci.

superželezo

„Nedostatkem železa jsou ohroženy hlavně ženy, u nichž během menstruace dochází k velkým krevním ztrátám. Druhou skupinou jsou pak lidé s nedostatečně vyváženou stravou, v níž je málo červeného masa. Na přísun železa by ale měli dbát i dárci krve a plazmy, těhotné ženy, či vegetariáni,“ vysvětluje praktická lékařka MUDr. Hana Sýkorová a dodává, že zapomínat by na něj neměli ani sportovci, protože při růstu svalové hmoty se zvyšuje i spotřeba železa.

Doplněk stravy Superželezo obsahuje neiontové  mikronizované železo. Jeho výhodou je schopnost se postupně rozpouštět v žaludečních šťávách a tak se postupně vstřebávat. Díky unikátní technologii výroby nezpůsobuje Superželezo zácpu ani nevolnosti. Kombinace s kyselinou listovou, jež je důležitá pro krvetvorbu v kostní dřeni, napomáhá účinek přípravku posílit. Superželezo se doporučuje užívat v podobě 1 tablety jedenkrát denně před večeří, ideálně po dobu 3 měsíců v těhotenství, před dárcovstvím krve nebo plánovanou operací. Děti ho mohou užívat od 3 let.

Doplněk stravy Superželezo od společnosti Favea plus lze zakoupit v síti lékáren, balení se 30 tabletami stojí cca 100 Kč.

Více informací na www.faveaplus.cz.