Jaké máte sny? Jak si představujete naprosto ideální dovolenou? Lípnout se na teplý písek a pohnout se jen tehdy, když je třeba se otočit, nebo prolézat stavby starých civilizací, drápat se na Chichén-Itzá a hloubat nad původem boha Kukulcana?

 

Zítra (18. 7.) odstartuje na Ženě-in denní téma Aktivní x pasivní dovolená. Posílejte nám na redakce@zena-in.cz své tipy a fotografie, jak vy a vaše rodina trávíte nejraději dny volna. Nejlepší příspěvky zveřejníme v novinkách a odměníme skvělými balíčky kosmetiky a jinými drobnostmi.

 

Když si představíte, že máte dostatek prostředků na to, abyste si jednu možnost vybrali, kam se bude obracet vaše fantazie? Je to jen malý průzkum. Bohužel vámi upřednostněný, vysněný tip nevyhrajete, ale můžete se v duchu přenést tam, kde byste nejvíce potěšili svoji duši a zapomněli na chvilku na všechna „protože“, díky kterým jsou takové sny často jen krásnou vizí.

 

Nezapomeňte ale, že přání se plní. Leckdy ve chvíli, kdy už si je ani nepamatujeme, ale plní se. Takže až taková říše fantazie to třeba zase není.

Tak jak?

 

Tady je malá motivace…

 

1. Projděte Sluneční bránou

 

Nasadit dobré boty, kvalitní foťák a můžete se vydat třeba do města Tiahuanaco, které vznikalo asi od 3. stol. n. l. a leží na břehu jezera Titicaca v Andách, a spatřit jednu z nejkrásnějších staveb,  Sluneční bránu.

 

Vstupujete do míst, kde se zrodil Bůh Virakoča a stvořil zemi. Jste v dnešní Bolívii. Dění ovládá kultura Tiahuanaco.

 

2. Nebo se podíváte do Města Bohů?

 

Pokud  chcete vzdát hold slunečnímu božstvu, vyberte si Teotihuacan – „Město bohů“.

 

Obrovský areál přetíná Cesta mrtvých, kterou budete v úžasu kráčet k Pyramidě Měsíce kolem Pyramidy Slunce, která má mimochodem naprosto identický obsah podstavy jako pyramidy v Gíze.

 

3. A do třetice pořádná túra, ale pastva pro oči

 

Letíte zpět časem až do 5. století našeho letopočtu, kdy bůh Kukulcan „přišel z nebe, aby dal lidem moudrost“.

 

Tolik část legendy, jejíž stopy jsou zde v Chichén Itzá na každém kroku.

 

Minout je nemůžete, protože jednou z nich je mimo jiné pyšný Kukulcanův chrám. Spatříte západ slunce nad pyramidou El Castillo i chrámem bojovníků. Jste na poloostrově Yucatán v Mexiku.

 

Vaše fantazie a přání ale mohou letět docela jinam…

 

Zkuste si představit sebe, jak ležíte v v horkém písku, ucucáváte Campari s džusem a kolem vás každou půlhodinu proběhne „pikolík“, který doplní vaši prázdnou sklenku. Západ slunce se noří do průzračné modré a vy se na to díváte z jedné z nejkrásnějších pláží světa…

 

4. Bora-bora

 

…se pyšní jemným bílým pískem s perleťovým nádechem. Tahitské ostrovy leží opuštěné v teplých vodách jižní části Tichého oceánu mezi Austrálií a Jižní Amerikou. (Nezapomeňte, že prachy na to máte.)

 

5. Anse Royale

Této nevelké zátoce, která vede podél pobřeží, se říká pohádková země. Je to prý okouzlující místo pro plavání a potápění a údajně je zde možno zapomenout na všechno trápení světa.

 

Uvidíte tady neskutečně nádherné barevné korálové ryby a klima je přívětivé. Údajně zde voní vzduch… 

Tak jak? Kam byste odlétli za imaginární peníze, které nedocházejí? Namáhali jste se, abyste stanuli v němém úžasu na místech, kde voní historie dávno zapomenutých jmen a kde záhada střídá záhadu, nebo už vrníte v teplém náručí drobounkého, perleťového písku a nasloucháte jemné písni klidného moře a švitoření exotických opeřenců? Prozradím, že můj sen je podobnější těm prvním třem místům…

Reklama