Pití kávy, čaje, vína, nebo kouření zanechává v průběhu času na zubech své následky a ty, přestože mají přirozeně bílou barvu, postupně žloutnou a tmavnou. Tmavší barva zubů může být dána též farmakologickými, traumatickými či vrozenými příčinami. Co s tím?

Philips představuje bělící systém Philips ZOOM, novinku určenou pro zubní ordinace. Jedná se o světlem aktivovaný bělící systém přinášející osvědčenou a bezpečnou metodu bělení zubů, která je zároveň díky obohacenému složení gelu o látky snižující citlivost zubů i velmi jemná a šetrná.

Philips

Philips ZOOM nabízí možnost citlivého nastavení procesu bělení, a tím pomáhá stomatologům individuálně zvolit nejšetrnější cestu ošetření. Díky LED technologii Philips ZOOM WhiteSpeed, která aktivuje účinnou látku peroxidu vodíku (H2O2), je možné dosáhnout okamžitých výsledků. Bělení zahrnuje 4 patnáctiminutové cykly, během nichž lze dosáhnout vybělení až o 6 odstínů. Pro zajištění dlouhodobého výsledku, přidává Philips ZOOM do sad ordinačního bělení také sadu pro domácí dobělení.

„Stále více lidí touží po přirozeně bílém a zářivém úsměvu a my jsme rádi, že jim právě na naší klinice můžeme za pomoci Philips ZOOM nabídnout profesionální a účinnou péči, která je zároveň velmi šetrná,“ říká doc. MUDr. Eva Gojišová z kliniky AmbiCare a dodává: „Bělení zubů je sofistikovaný proces kosmetické stomatologie, které může totiž u některých pacientů způsobit zvýšení citlivosti zubů.“

Philips

detail lampy - nahledPhilips ZOOM patří mezi tzv. světlem aktivované bělení. Využívá bělicí gel s 6% koncentrací peroxidu vodíku* v kombinaci s novou bělící LED lampou Philips ZOOM WhiteSpeed. Světlo lampy aktivuje bělící gel a zvyšuje účinnost procesu bělení. Během aktivace se sloučenina peroxidu vodíku rozkládá a přitom dochází ke vzniku volných radikálů, které působí v dentinu a štěpí pigmentové molekuly žlutého zabarvení na průhledné. Tím se zesvětluje zabarvení chrupu.

Přestože nová nižší koncentrace peroxidu vodíku max. 6 % snižuje riziko zvýšení citlivosti zubů v důsledku bělení na minimum, není ordinační bělení doporučováno následujícím typům pacientů: těhotné a kojící ženy, osoby, které jsou léčené se závažným onemocněním (např. oslabení imunity, AIDS, apod.), pacienti užívající fotoreaktivní léky či látky. V rámci EU není bělení povoleno u osob mladších 18 let.

Šetrnost a jemnost

Zkušenosti ukazují, že během bělení může u některých pacientů docházet ke zvýšení citlivosti zubů. Symptomy postupně vymizí, avšak během 1-3 dnů po aplikaci mohou být znatelné. Proto jsou všechny Philips ZOOM gely obohaceny o dvě šetrné látky snižující citlivost zubů – dusičnan draselný a amorfní kalcium fosfát (ACP). Tyto látky snižuji citlivost zubů na minimum.

„U ordinačního bělení Philips ZOOM je kromě peroxidu vodíku využíváno modré světlo lampy Philips ZOOM WhiteSpeed. Jelikož žlutá a modrá barva se na kruhovém diagramu barevného spektra nacházejí proti sobě, žlutá barva nejvýrazněji absorbuje pravě modrou barvu. Teoretické i empirické práce naznačují, že absorpce modrého světla lampy WhiteSpeed žlutými chromofory zubních pigmentací vede ke zvýšení energie elektronů. To usnadňuje štěpení uhlíkových vazeb chromoforu mnohem výrazněji, než při použití samotného peroxidu vodíku. Proto je s Philips ZOOM odstraněno více nežádoucího žlutého zabarvení zubů,“ komentuje Tereza Sobotková, DiS., produktová specialistka společnosti Philips.

Philips

Kromě viditelných výsledků a komfortu pro pacienty, nabízí Philips ZOOM výhody také pro stomatology. Modrá LED technologie poskytuje výrazně delší životnost světelného zdroje (až 50 000 hodin) a využívá o 41 procent méně energie než předchozí modely. Svěží design a lepší ergonomie zaručují lepší obsluhu a ovladatelnost.

Produkty pro domácí bělení

Pro ty pacienty, kteří nechtějí absolvovat proceduru ordinačního bělení, nabízí Philips ZOOM produkty pro domácí, světlem neaktivované, bělení zubů. Pro tuto péči jsou určené domácí sady Philips ZOOM DayWhite nebo Philips ZOOM NiteWhite. Oba přípravky se aplikují pomocí na míru vyrobených nosičů, přičemž první aplikace je realizována pod dohledem zubního lékaře, zbylé aplikace může pacient provést sám. Sada DayWhite je určena pro 15-30 minutovou aplikaci dvakrát denně. NiteWhite se používá během noci po dobu 4-6 hodin. V obou případech se výsledek v podobě krásného bílého úsměvu dostaví za 1 až 2 týdny.

Philips

Nový ordinační bělící systém Philips ZOOM mohou pacienti využít například na zubních klinikách AmbiCare, DentalCare, Mediestetik, DesignDent. Sady pro domácí bělení Philips ZOOM DayWhite a Philips ZOOM NiteWhite jsou taktéž k zakoupení ve stomatologických ordinacích. Ceny bělení se liší podle ordinace a pohybují se mezi 6000–12 000 Kč za ordinační bělení a 2000–4000 Kč za domácí bělení.

*Bělící gely použité ve Philips ZOOM splňují přísnou legislativu Evropské unie nařizující maximálně 6% koncentraci peroxidu vodíku v bělících přípravcích. Philips ZOOM se tak řadí k nejšetrnějším a zároveň nejefektivnějším bělícím systémům na trhu.

Reklama