Roztančené krojové sukně z celého světa se letos sejdou koncem prázdnin už po 61. v Červeném Kostelci. Na 600 tanečnic a tanečníků z celého světa přiblíží svůj národní folklór od 19. do 23. srpna.

folklor

Pokud tíhnete k folklóru, máme pro vás tip na ideálně strávený prodloužený víkend. Během pěti dnů se v pestrých programových blocích publiku představí soubory z Česka, sousedního Slovenska a Polska, Peru, Indonésie, Kostariky, Tchaj-wanu a také Jižní Koreje, Arménie, Bulharska, Itálie nebo Gruzie. Podvečery jsou zakončeny taneční zábavou, při které se na parketu setkávají účinkující s diváky, takže v případě, že rádi tancujete, máte možnost si skočit.

folklor

Červený Kostelec je i výborným výchozím bodem na výlety do blízkého okolí, kde si můžete protáhnout nohy. Za čtvrt hodiny dorazíte autem do Babiččina údolí, kde můžete zavzpomínat na povinnou četbu a spisovatelku Boženu Němcovou. Kdysi se konaly folklorní slavnosti právě zde, u zříceniny hradu Rýzmburk, který může být také jedním z cílů vašich prázdninových cest.

folklor

Více o festivalu najdete na stránkách www.cervenykostelec.cz.

 

Reklama