Dýňový svět na statku U Pipků

Tradiční výstavu dýní nejrůznějších druhů přichystali i letos na rodinném statku v Nové Vsi na Vysočině. Zabaví se tu i děti, a to nejen na přírodním hřišti s dřevěnými a slámovými atrakcemi (slámohrad, slámobazén). Úspěch u nejmenších mají i zvířátka. Od slepiček, přes kozy, ovečky, prasátko nebo králíka až po poníka.

  • Jen je třeba udělat si předem rezervaci termínu návštěvy.

dyne-s.jpgFoto: Shutterstock

Dýňová farma v Bykoši

Svou vlastní úrodu okrasných i jedlých odrůd dýní vystavují i nedaleko Berouna ve Středních Čechách. Pěstují jich tu rovných patnáct druhů. Kromě toho o víkendech (po dohodě i v týdnu) slibují i tematické občerstvení. Děti se tu zabaví v kukuřičném bludišti nebo u zvířátek. Mají třeba králíky nebo slepičky.

  • I zde je třeba domluvit telefonicky termín návštěvy.

dyne-h.jpgFoto: Shutterstock

Tajuplný dýňový podzim v Botanické zahradě Praha

Až do konce října je v Troji otevřená venkovní expozice různorodých plodů dýní pestrých a zářivých barev, které vnesou pozitivní energii i do deštivých dní. Kromě široké škály odrůd i rodů se můžete nechat inspirovat i dýňovým aranžmá pro vaši vlastní podzimní výzdobu. Uvidíte tu i největší českou dýni, která váží úctyhodných 175 kilogramů.

Během tohoto víkendu (23. až 24. 10.) vás navíc v Horní zahradě čekají Dýňové hrátky, kdy si můžete z různých přírodnin vytvořit dekoraci. Další neděle (31. 10.) je pak věnovaná Halloweenu. Chystají dlabání dýní, úkoly a soutěže pro děti i průvod.

Zdroj informací: Dýňový svět, Farma Bykoš, Botanická zahrada Praha

Reklama