Výherce 50 tisíc Kč v soutěži GE Money Bank svou výhru s největší pravděpodobností utratí za luxusní dovolenou. Alespoň tak to vyplynulo z exkluzivního průzkumu GE Money Bank, 32 % oslovených žen a více než 20 % mužů finanční hotovost utratilo za dovolenou. Exkluzivní průzkum byl proveden v ulici Na Příkopě v souvislosti s probíhající soutěží, ve které lze vyhrát 50 000 Kč v hotovosti, dovolenou  dle vlastního výběru za 50 000 Kč či prsten s briliantovým brusem ve stejné hodnotě. Dotazování se zúčastnilo přes 300 respondentů.

 

Luxusní dovolená
Za uvedenou částku v hotovosti by si lidé nejčastěji pořídili luxusní dovolenou. Kromě cestování si muži nejvíce přejí vylepšit své bydlení (15 %) a dalších 12 % by výhru investovalo do svého automobilu. Mezi odpověďmi nechyběla ani přání pořídit si nové kolo, peníze uložit nebo naopak utratit za večírek s přáteli. Také ženy touží nejvíce po dovolené (32 %) a vylepšení bydlení (22 %), ale jinak jsou šetrnější než muži a uložení výhry preferuje hned 17 %. Řada z nich by výhru použila na nákup automobilu, oblečení nebo na splacení aktuálních dluhů.

Zajímavé postřehy z výzkumu:
Zatím převažují sms o peníze v hotovosti.
Výraznou převahu v posílání sms zpráv s tipy na výhru mají muži.
3 % dotázaných by peníze investovalo do cenných papírů, případně uložilo do banky.
Několik mužů by se rádo podívalo na Formuli 1.
Úvahy žen směřovaly i k liposukci či vylepšení si svého poprsí či obličeje.

Průzkum GE Money Bank byl proveden v souvislosti se soutěží GE Money Bank – 150 tisíc leží v Praze Na Příkopě, která probíhá od 20. do 29. června. Pomocí SMS zpráv lze odpovídat na tipovací otázky týkající se obsahu tří reklamních panelů umístěných v Praze v ulici Na Příkopě. Konkrétně se vitríny nacházejí poblíž pasáže Černá růže, naproti obchodnímu centru Myslbek a u Prašné brány. Pro autory nejpřesnějších tipů jsou připraveny exkluzivní ceny, které žádná jiná banka na českém trhu takovouto formou neprezentovala. Vítězové všech třech exkluzivních cen budou oceněni 2. 7. Na Příkopě.