Svůj povzdech nad neustálým zdražováním zaslala jako příspěvek k dnešnímu tématu čtenářka Ifulinkaa. Její prognóza? Ta je zřejmá už z titulku této novinky...

V příspěvku níže si můžete přečíst názor čtenářky s nickem Ifulinkaa na zdražování. A mě k tomu napadá jedna anketní otázka...


Krásný den, ženy a muži -IN!
Myslíte, že má cenu se bavit o věčném zdražování? My, kteří nemáme ani průměrný plat se snad už jen smějeme. Za chvíli budeme chodit na pastvu, ale přesto si v životě umíme najít radosti, abychom na účty, které máme platit, nemuseli myslet. Jednou zvýší cena plynu, jednou elektrika, pak jídlo. Dá se tomu vyhnout? Ne. Budeme žít dál, stěžovat si a přemýšlet, ve které slevě ušetříme. Budeme se bát, aby naši příbuzní seniorského věku nenaletěli podvodníkům, kteří „jdou vrátit přeplatky“. Bojíme se o práci, každý den tam chodíme s vědomím, že o ni můžeme přijít a co pak? Jak zvládnout tuto situaci? Bydlení na hypotéku, děti malé, potřeba jim šetřit na vzdělání, jíst potřebujeme. Na mašli! Člověk je dost silný a zvládne se i s takovou potíží vyrovnat. Zase se to nějak udělá.
Nechci přemýšlet nad černými scénáři, nechci se bát, co bude zítra a dál. Žiji dneškem, šetřit není moc z čeho, ale sem tam se něco uškudlí na zábavu, na budoucnost, na maličkost k potěše. Co bychom ze života měli, kdybychom se neradovali?
Pamatujte. Nikdo není tak chudý, aby nemohl rozdávat úsměv.

Krásný a bohatý den přeje,
Ifulinkaa

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 5. ledna 2012: Novoroční výdaje a zdražování

  • Jak jste na tom po Vánocích s financemi?

Pište mi své příspěvky na téma finance a zdražování, zejména s ohledem na start nového roku. Jsem zvědavý, zda jste šetrné a hospodaříte s penězi rozumně, nebo zda máte s penězi problém, či je vůbec neřešíte? Vaše příspěvky nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na jejich uveřejnění. Rovněž ať přistanou v naší e-mailové schránce (viz níže) nejpozději 5. 1. 2012 v 15.00 hodin, zvýšíte tím svou šanci na získání krásného dárku, totiž USB myši Microsoft Ready Mouse.

myš