profimedia-0410996709.jpg

Zdroj: Profimedia

V izraelském Tel Avivu se dnes večer uskuteční 1. semifinále hudební soutěže Eurovision Song Contest, v kterém budou o postup do sobotního finále bojovat také zástupci Česka, skupina Lake Malawi. Ti vystoupí s písní Friend Of A Friend.
 
Lake Malawi vznikli v roce 2013. Kapelu založil její frontman Albert Černý po rozpadu své předchozí kapely Charlie Straight. Název Lake Malawi se inspiroval v písni Calgary svého oblíbeného interpreta Bon Ivera. Kapelu aktuálně tvoří tři členové - Albert Černý (zpěv, kytara, klávesy),  Jeroným Šubrt  (baskytara, klávesy) a  Antonín Hrabal  (bicí).
 
Albert se narodil v Třinci. Píše hudbu a texty, stejně jako v předchozí kapele. Za svou tvorbu obdržel čtyři ocenění Česká hudební akademie Anděl, dvě ocenění Český Slavík a cenu MTV.
 
Chlapci si vždy přáli prorazit v zahraničí. Jejich prvním úspěchem bylo, když první singl Always June akusticky Albert představil v živém vysílání radia BBC London. V roce 2014 se chlapcům dostalo té pocty, aby přeskakovali na koncertě v Praze Thirty Seconds to Mars. Následně v roce 2016 také britskému zpěvákovi Mikovi a v roce 2017 svým oblíbencům The Kooks. Lake Malawi do dnes odehráli přes 300 koncertů v České republice, na Slovensku, v Polsku, Velké Británii nebo Rakousku.


 
Naváží Lake Malawi v Eurovizi na loňský úspěch Mikolase Josefa? To se dozvíme už brzy.

Reklama