Do zoologické zahrady v Plzni jezdím často a ráda. Při poslední návštěvě před pár dny jsem tam objevila opět řadu zajímavostí. A jistě jsem toho bohužel i hodně přehlédla. Tak snad zase příště. Vám doporučuji minimálně nepřehlédnout tři nové přírůstky. 

Na svou první návštěvu výběhu se zatím teprve těší mláďata samice lva berberského Tamiky. Na svět přišla 12. května – jedná se o dvě holčičku a jednoho kluka. Zatím jsou v porodním prostoru s boxem, pavilon je pro návštěvníky uzavřený, aby měla rodinka klid. Na rozdíl od odchovu prvorozené Amiry, o které jsme zde také psali, nyní pečuje maminka lvice o děti sama, včetně kojení.
mláďata v Zoo Plzeň
Do venkovního výběhu chodí lev Mates, druhá samice Neyla a půlroční Baqir (na fotografii). To je pěkný neposeda. Dobírá si směle tátu a pozorovat ho můžete z vyhlídky, jež se nachází hned u hlavního vchodu do zoo. A nemyslete si, on vás má také pod kontrolou. Žádný pohyb mu neunikne. 
mláďata v Zoo Plzeň
Kočkovité šelmy jsou nejaktivnější ve večerních hodinách, takže se vyplatí v zoo zůstat co nejdéle. 

Dalším mládětem, které nepřehlédnete, je bílý klokánek. Jmenuje se Jumpy a i s matkou (albín klokana rudokrkého) se pohybuje už i samostatně ve společné expozici s klasicky zbarvenými kolegy. Výběh se nachází v blízkosti výběhu šimpanzů a psů dingo.  mláďata v Zoo Plzeň
Makak lví je prý nejhezčí a jeden z nejvzácnějších makaků. Postaru se také nazývá wanderu (domorodé jméno) nebo opice vousatá. Pozoruhodným jevem, který zjistili v Zoo Plzeň, je, že po odstranění mříží ve venkovní expozici se  zdejší makakové nebojí vstupovat do vodního příkopu. Opice se totiž obvykle vodě vyhýbají. Nejnovější mládě přišlo na svět 16. února 2018. No řekněte - není to zvědavá opička? 
mláďata v Zoo Plzeň
mláďata v Zoo Plzeň

Ještě jedna novinka

Pravidelný návštěvník plzeňské zoo si jistě všimne nového kabátu, jenž dostala velká voliéra ptáků, jedna z dominant celého areálu. A má navíc i nové obyvatele. Kromě supů bělohlavých se po letech znovu objevuje sup mrchožravý (odchovanci Zoo Zlín a Praha) a také hejno vzácných ibisů skalních. Osazenstvo doplňují drobné druhy ptáků, kachny, holubi, poštolky a ústřičníci.

Jak jezdí zoovláček?

  • Z náměstí Republiky přes Rooseveltovu ulici, Rooseveltův most, Lochotínskou až k Zoo Plzeň.
  • Od 9. června od víkendech, během celých prázdnin pak každý den.
  • Odjezdy z náměstí Republiky: 10:00, 11:00, 12:00, 12:50, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 a 18:00
  • Odjezdy od zoo: 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30 a 18:30

Oficiální stránky Zoo Plzeň

Aktuality sledujte na facebookové stránce

Ať se vám návštěva líbí. 

foto: archiv Zoo Plzeň

Za spolupráci děkujeme tiskovému mluvčí Martinu Vobrubovi. 

Přečtěte si také:

Uložit

Reklama