Alkoholické nápoje si ode dneška nebudete moci vychutnat na některých místech metropole. Ode dneška vstupuje v platnost vyhláška, která omezuje počet míst v Praze, kde je možno konzumovat alkohol, za porušení hrozí pokuta. Na dodržování vyhlášky budou dohlížet městští strážníci už od rána.

Za konzumaci alkoholických nápojů v okolí škol, zdravotnických zařízení, stanic metra, dětských hřišť, na zastávkách a některých vyjmenovaných ulicích a parcích můžete dostat na místě tisícikorunovou pokutu. Porušení vyhlášky bude možné vyřešit nejen pokutou, ale také domluvou nebo vykázáním z místa. Ve správním řízení by vás to mohlo přijít až na 30 tisíc korun. Zákazy dále platí na Národní třídě, v ulici Na Příkopě, za obchodním domem Tesco, na Kampě, ve Vrchlického sadech, na Petříně, na náměstí I. P. Pavlova nebo Karlově náměstí.

Naopak chlazené pivo si budete moci bez výčitek dopřát u stánků s občerstvením, na restauračních zahrádkách a také na Letné a ve Stromovce. Zákaz se nevztahuje ani na akce jako jsou vinobraní, posvícení a silvestrovské oslavy.

Myslíte, že se zákaz bude dodržovat? K čemu bude dobrý? Pijete někdy alkohol v ulicích, nebo vám nejvíc chutná v pohodlí domova či v restauraci?

Reklama