O zajímavý zážitek ze stopování po Skotsku se s námi podělila čtenářka s nickem Lenkaloompa. Zatím asi „nejdelší“ stop jaký jsme tu měli.

Dobrý den milé dámy,

Vzpomínám, jak jsem v 18ti letech s mým tehdejším přítelem naplánovala brigádu - sběr jahod - na farmě ve Skotsku. Koupili jsme si jízdenky (ještě s dalšími 6ti lidmi) pouze do Londýna s tím, že si na místě koupíme jízdenky dál do Dundee. Nedošlo nám, že oblast Dundee je prošpikována farmami a že jízdenky budou na několik dní dopředu vyprodané... Rozhodli jsme se tedy po dvojicích vyrazit stopem a udělali jsme z toho takovou mini soutěž - která ze 4 dvojic bude na místě první, vyhrává (už si nepamatuji ani co, ale asi jsme se namazali :D ).

Já nikdy stopem nejezdila, takže těch 1200km pro mě bylo opravdovým ZÁŽITKEM!!!! Po cestě jsme trochu měli problém s tím, že jsem byla na kraťoučko ostříhaná a někteří řidiči si mysleli, že jsem kluk a dva kluky se jim brát něchtělo...naštěstí se pár dobrých duší našlo a za 32 hodin jsme byli na místě!!! A první!!! No ale zažili jsme kamioňáka, který držel volant lokty, balil si cigáro a při tom všem na nás koukal a bavil se... (já měla hrůzu v očích)...potetovaného frajera ve sporťáku, který to valil po dálnici a najednou z ničeho nic z nejrychlejšího pruhu přejel do odstavného, vyskočil z auta a křičel, že zpět nenastoupí, dokud toho pavouka nevyhodíme ven (podotýkám, že byl asi 1cm velký)... pankáče, který nás zval na párty a nechal nás přespat v pohádkové oblasti Lake District u své maminky, která ráno cvičila jógu a byla děsně free...

Zážitků bylo až až...dnes s odstupem času jsem hrozně šťastná, že jsme dojeli všichni v pořádku, že jsme nenarazili na žádného „úchyla“, zloděje či jiného člověka, který klidně mohl využít naší naivity... Od té doby raději bookuji jízdenky dlouho dopředu, popřípadě si počkám, ale ze stopování jsem naprosto vyléčená!!!!
Toť má zkušenost se stopem... A co vy?

Přeji krásný den, Lenkaloompa

pozn. redakce: text nebyl redakčně upraven

Já myslím, že to za to stálo, ne?

Saša

Téma dnešního vydání: Autostop

Autostop může být vášní, vzrušením, koníčkem, může být pocitem nutnosti a nevyhnutelnosti, ale také nebezpečím, hazardováním a neuváženým jednáním. To vše je autostop. A i když už není autostop tím, čím býval, přesto se mu budeme v dnešním tématu věnovat.

  • Budeme nostalgicky vzpomínat
  • Budeme se zabývat výhodou i nebezpečím tohoto způsobu dopravy
  • Budeme srovnávat, jak se stopovalo dříve a jak dnes
  • Budeme si povídat, zda a proč ubylo stopařů
  • Budeme si povídat, jestli to mají ve stopu holky jednodušší než kluci
  • Budeme si vyprávět příběhy ze stopování
  • Bude nás zajímat, jestli sami stopujete nebo naopak stopařům zastavujete
  • Budeme prostě stopovat

Těším se na vaše příspěvky, na vaše názory – ať už kladné, či záporné.

Psát můžete na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměníme sladkou – 70% kakaovou bonboniérou s příznačným názvem – merci

Můžete jí tak třeba poděkovat řidiči, který vám zastaví, anebo si ji slupnout sama při stopování

cok