Šminky, diář, klíče, pouzdro s doklady, pomeranč, bonbony... Dámská kabelka váží v průměru dvě a půl kila. A bude hůř! Předpokládá se, že už během několika let budou mít předměty, bez nichž žena neopustí domov, váhu hodně přes tři kilogramy.

Jen během posledních pěti let stoupla průměrná váha dámské kabelky o alarmujících 38 %. Vyšlo to najevo v průzkumu, který financoval britský internetový obchod Asda. „Ženy si někdy stěžují, že život v civilizaci je pro ně břímě, a jak se ukázalo, mají pravdu,“ říká vedoucí průzkumu Fiona Lambertová. „Proto nyní ženy také dávají přednost taškám přes rameno. A také těm, které mají více kapes, nejen na mobil.“

Nejčastější předměty, které se v ženských kabelkách dost často pěkně „pronesou“, jsou kromě kabelky samotné taštička s líčidly, pudřenka, lesk nebo tyčinka na rty, adresář, klíče, kartáč a spona na vlasy, knížka na čtení, zrcátko, peněženka, cigarety, pouzdro na doklady a mobil.

Také nosíte v kabelce spoustu „nezbytností“, které během dne třeba ani jednou nepoužijete? Bez čeho byste se určitě nikdy neobešla? Proč? Co naopak využijete jen minimálně?