dudlik.jpg

1. Ortodontické dudlíky
Dudlíky mě nadchly. Vyrábějí se v tolika designech a typech, které mají být při dudání prospěšné budoucímu ozubení. A tak jsem se nezdráhala dát i nemalý peníz za jakési speciální, na kterých byly stylové obrázky a které měly vhodný tvar. Chyba lávky. Dítku nevyhovoval ani jeden a bylo ochotné dudat jen a pouze retro šidítka s kytičkou za dvacku z drogérky, která rozhodně žádné ortodontické tvarování nemají.

ty.jpg

2. Dětské botasky v mini velikosti
Ano, krásné růžové botky jisté značky byly v obchodě tak roztomilé, že jsem je nutně musela mít. Jenže cpát do obuvi ty drobounké nožičky, které zatím slouží jen k cucání palce a vykopávání prdíků? Nesmysl.
celenka.jpg

3. Čelenky s květinou
Některé maminky je holčičkám dávají už v miminkovském období. Také jsem jich za těhotenství pár koupila. Ovšem po narození dcerky mi přišlo zvláštní dávat jí na hlavičku gumičku, na které je látková nebo umělohmotná ozdoba. Dostala čelenku tedy až později a jen dvakrát, na svatby. Nicméně to už měla obratné ručky, takže milá čelenka ji zdobila asi pět minut, než byla nekompromisně sundána.

obleceni.jpg

4. Nevhodné oděvy
Oblečení je asi první položka, jíž každá budoucí maminka při zakládání výbavičky začne. Snažila jsem se to nepřehánět, přesto mě občas v obchodě zlákal nějaký kousek, o kterém jsem byla skálopevně přesvědčená, že ho nutně musíme mít. A tak se kromě bodýček ve skříňce pro miminko objevily i zcela nepraktické overálky s natolik roztomilým potiskem, že člověka až dojímal, ale bez cvočků mezi nožkama. A to v době, kdy plenky měníte jako na běžícím pásu, skutečně není ideální.

A co vy, maminky? Taky jste něco kupovaly zbytečně?

Reklama