Angličan Ronnie Kenyon (58) zvednul při zahradničení z trávníku větev a ke svému velkému překvapení zjistil, že drží v ruce pětimetrovou krajtu! Malíř štítů na odpočinku byl pořádně vyděšený, když se údajná větev nevrle pohnula.

 

„Byl to největší šok, co jsem kdy zažil, když ke mně had obrátil hlavu. Hned jsem ho zase položil. Byl dlouhý jako náklaďák. Říkal jsem si, že mi ho tam někdo musel dát, že je to nějaký kanadský žertík. No ale pak jsem si pomyslel, že se nejspíš chystá sežrat moje kuřata a kachňata,“ řekl reportérům Daily Telegraph.


Pan Kenyon neztratil hlavu a z drátěného pletiva sestavil provizorní klec, do které hada zavřel, než dorazila policie. Bývalý malíř štítů má za domem velkou zahradu, kde chová přes 100 zvířat včetně slepic, koz, kachen, hus a králíků.

Přivolaná policie hrabství Lancashire v severozápadní Anglii předala hada místním veterinářům. Teď se o něj stará britská společnost na ochranu zvířat RSPCA.

Seržant Graham Brownsmith, který po poradě s odborníky hada chytil, později uznale prohlásil: „Byl to určitě největší had, s nímž jsem měl kdy co do činění.“

Reklama