S překvapeními by se mělo v partnerském životě šetřit. Jedno takové chystala pro svého přítele na Štědrý večer také Zuzana (28), ale nakonec to byla hlavně ona, kdo nevěřil svým očím.

S Markem měli po čtyřleté známosti před svatbou. Těšili se, jak letos o Vánocích naplánují detaily a vše oznámí rodině. Jenže plán na společné svátky vzal za své, když ho šéf odvolal k náhlému kolapsu jimi spravované výrobní technologie jednoho z klientů na Slovensku. „Byl jediný bezdětný, takže se bohužel dalo čekat, že los padne na něj. Když v pátek odjížděl, bylo mi ho děsně líto. Trávit svátky na hotelovém pokoji a úplně sám, to je tedy terno! vypráví Zuzana, která se mezitím domluvila s rodiči, že Vánoce stráví u nich. V hlavě se jí přitom ale začal rodit úplně jiný plán.

chr1.jpg

„Loučila jsem se s Markem a on kňoural, jaký je chudáček, že má zkažené svátky. Já ho navenek litovala, ale v duchu mi bylo do smíchu. Jen počkej! Jakmile odjel, našla jsem si nejlepší možný spoj do Bratislavy na večer 24. prosince. To bude překvápko! Nešlo ho v tom nechat samotného, musela jsem za ním! Budou to zkrátka netradiční Vánoce, na které budeme ještě dlouho vzpomínat. Začínala jsem se na tu dobrodružnou cestu a následné radovánky na hotelovém pokoji dokonce moc těšit,“ líčí své nadšení Zuzana.

Ve vlaku na Slovensko si s Markem telefonovala a poslouchala jeho nářky, jak moc mu chybí a jak ho mrzí, že večer nebudou spolu. Ale ona se neprořekla, její přítel stále ještě netušil, co pro něj chystá. „Cestou taxíkem do jeho hotelu jsem byla netrpělivostí celá bez sebe! Ten bude překvapený, že v ten nejkrásnější den roku nezůstane sám! Jenže nakonec jsem to byla já, kdo zůstal v šoku! Marek totiž nebyl sám už dávno předtím, než jsem se objevila ve dveřích. Na jeho posteli ležela spoře oblečená holka! Nebylo třeba čekat na nějaké jeho vysvětlení, vše bylo naprosto jasné. Otočila jsem se na podpatku a utekla. Něco za mnou volal, ale já se neotočila,“ vzpomíná na svůj nejhorší Štědrý večer Zuzana. Kdyby jen tušila, že to bude nakonec ona, kdo stráví osamělé Vánoce na hotelovém pokoji…

„Domů jsem se dostala až druhý den a první, do čeho jsem se pustila, bylo balení kufrů. Žádné čekání na to, až se ten lhář vrátí. Doufám, že už ho víckrát neuvidím!“ je si jistá Zuzana.

Čtěte také: