Brali se z lásky, ale život je zavál jinam, než předpokládali. Zatímco ona dál žila hlavně pro rodinu, její muž si dodělal vysokou školu a začal podnikat. Najednou mu nebyla v jeho novém okruhu přátel dost dobrá. Alespoň to tak cítila. Nikdy ji s sebou za nimi nebral. Prý by si s nimi stejně neměla co říct. Pravda, kromě dětí (2, 4 a 7 let) a domácnosti nacházeli moc společných témat.

634fd4d768573obrazek.png
Foto: Shutterstock

Michal si mě úplně přestal vážit. Co na tom, že jsem mu porodila a vychovávala tři děti? Byla jsem pro něj už jen služka. A dával mi to náležitě najevo. Ani spát se mnou nechtěl. Vždycky byl unavený. Aby ne! Nevěra na něj praskla tolikrát, že to ani na prstech obou rukou nespočítáte. Nakonec se milenkami přestal tajit úplně. Prý mu nemůžu mezi lidmi dělat dostatečně reprezentativní společnost,“ svěřuje se Renata, která se postupně propadala do depresí. K terapeutovi ale chodila tajně, aby ji manžel nemohl ponižovat o to víc.

Nad rozvodem přemýšlela poslední tři roky. Jenže se k němu nikdy neodhodlala. Raději dál snášela jeho nevěry a slovní výpady, než by se nechala připravit o děti. „Bála jsem se, že by je soud raději svěřil úspěšnému, bohatému byznysmenovi, než nevzdělané matce bez peněz, která potřebuje antidepresiva. Přestože se o ně starám víc než dobře. Žiju pro ně,“ popisuje Renata s tím, že ji neřešitelná situace brala chuť do života. Pak se to ale stalo.

„Michal jel zase někam se svou údajnou asistentkou a ve vysoké rychlosti nezvládl řízení. Bůh ví, co v tom autě zrovna dělali. Sjel ze silnice, několikrát se převrátil přes střechu a pak ještě narazil do stromu. Ona to přežila, ale Michal po převozu do nemocnice zemřel. A víte co? Mně se ulevilo!“ přiznává Renata a zároveň se brání.

„Kdo to nezažil, nemůže mě soudit. Ano, byl to pořád můj muž, jenže se tak vůbec nechoval. V mém srdci umřel už dávno. Teď mám alespoň klid. A možnost začít úplně nový život. Bez člověka, který mě srážel na dno, zato s dětmi a zajištěná. Boží mlýny asi fakt melou,“ dodává vdova.

Čtete také:

Reklama