Vystudovala matematiku a geografii na pedagogické fakultě v Plzni a začala učit na základní škole. Mgr. Pavlu Kavinovou nikdy nenapadlo, že by ji jednou mohla úspěšně živit kosmetika Oriflame, kterou už léta používala. Pak se ale její život otočil o 180 stupňů.

„Můj koníček se stal mojí prací, ve které si sama rozhoduji o rozvrhu dne, a kterou si dovedu vydělat peníze. Dělám to, co mě baví, a mám konečně čas na rodinu!“ nekrotí své nadšení maminka tří dětí Pavla. Dlouhé roky ale trvalo, než se „našla“ a zjistila, že je její poslání někde úplně jinde než ve školství.

K nápadu registrovat se u Oriflame jako kosmetická poradkyně ji v roce 2003 přivedla kamarádka. „Poradila mi, že takto mohu objednávat zboží o čtvrtinu levněji, tak jsem toho využila a objednala si rtěnku,“ směje se Pavla, která byla v té době na své první mateřské dovolené. O prodeji kosmetiky někomu dalšímu tehdy vůbec neuvažovala. Ale katalog si spolu s ní vždy prohlédli i její nejbližší, takže první objednávky byly přece jen na světě. A přibývaly další.

kavinova

„Přivydělávala jsem si doučováním matematiky a z katalogů si při čekání na své děti začaly vybírat také jejich maminky. A já najednou zjistila, že mám vlastně přivýdělky dva,“ popisuje své začátky s tím, že kosmetika byla v té době stále na vedlejší koleji. Objednávky přicházely bez jejího většího přičinění. Časem ale začala nabízet produkty Oriflame svým kamarádkám a sousedkám, které se staly jejími zákaznicemi. Doporučovala jim i registrace, aby také ony měly kosmetiku levnější. A tak její skupina, kterou k Oriflame přivedla, rostla. A spolu s ní i přivýdělek.

Kosmetika zvítězila

Brzy se Pavle ozvala regionální manažerka s nabídkou, aby založila liniový klub, díky kterému nebudou členky Oriflame muset platit poštovné za objednávky. „Otevřela jsem si tedy v našem domě na vesnici výdejnu balíčků a začala se práci s Oriflame věnovat více,“ vzpomíná Pavla, která úspěšně prošla kurzem barvové typologie. V Oriflame navíc založila wellness klub, kde se zákaznicemi společně úspěšně hubly s pomocí produktů Wellness by Oriflame. „Měla jsem pocit, že potřebuji dokonale znát anatomii pleti, abych mohla ženám lépe radit s výběrem pleťové kosmetiky, tak jsem si udělala rekvalifikační kurz na kosmetičku a vizážistku. To všechno mě ale začalo bavit a ovlivnilo natolik, že jsem ze školství odešla ke kosmetice a vizážistce nadobro,“ vzpomíná Pavla, která toho nikdy nezalitovala.

kavinova2

Zdroj foto: Archiv Pavly Kavinové

Současně s Oriflame začala dělat kosmetičku a o víkendech navíc ještě líčila nevěsty. „Užívala jsem si proměny zákaznic, kdy se z nevýrazné ženy po nalíčení a změně účesu stala sebevědomá osobnost. To mě utvrdilo v tom, že jsem a budu vizážistka!“ směje se Pavla, která v té době navíc ještě pracovala jako asistentka v místní mateřské školce.

Při svém třetím těhotenství, které bylo rizikové, přišla na to, že s Oriflame může velmi snadno pracovat i online. O svůj výdělek tak nepřišla ani tehdy, když byla nucena zůstat doma.

Opět na startovní čáře

Jakmile byly její nejmladší dceři dva roky, začala opět dělat kosmetičku a udělala si navíc kurz na tvorbu společenských účesů. „Na počátku roku 2016 jsem byla opět na startovní čáře a nechala se vést šestým smyslem. Definitivně jsem se rozloučila s pohodlným místečkem ve školství a zariskovala. Jen díky tomu se mi otevřela cesta do jiného světa. Sebevzdělávání, ambasadorský kurz, vizážistická školení a praxe, moje vlastní make-up party a kurzy líčení, lektorování, budování linie kosmetických poradkyň a poradců…zkrátka kolotoč. Ale neměnila bych! Řídím se mottem: „Dělejte to, co milujete, a milujte to, co děláte. Původně jsem vůbec neplánovala stát se vizážistkou. Ani jsem netušila, že bych mohla být lídrem v Oriflame. Ale to je ta moje povaha. Pokud něco začnu dělat, tak pořádně a naplno,“ dodává.

Dnes Pavla pracuje ve svém vlastním vizážistickém studiu a dělá kosmetičku s produkty Oriflame. Také učí zákaznice, jak mohou produkty používat samy doma. Vede studio Oriflame, je ambasadorkou líčení a manažerkou Oriflame. Založila si vzdělávací agenturu, kde pořádá workshopy a kurzy zaměřené na líčení, barvovou typologii, image a osobní styl žen. Je koučem skupiny: ZDRAVÝ ŽIVITNÍ STYL PRO KRÁSU A SEBEVĚDOMÍ. K tomu všemu zvládá i péči o své tři děti, manžela a domácnost.

www.oriflame.cz