Pamatujete si po probuzení své sny? Paní Magda (41) by ráda odpověděla, že ne, ale opak je pravdou. Už měsíc ji noc co noc pronásleduje ta samá noční můra, která jí nahání husí kůži nejen v noci.

„Nikdy jsem nebyla ten člověk, který se ráno probudí a bezpečně ví, co se mu zdálo. Kolikrát jsem si až říkala, že snad ani žádné sny nemám. O to víc mě teď děsí ten, co se mi zdává s naprostou pravidelností den co den, a to už skoro měsíc. Když jsem se z něj probudila poprvé, celá zpocená, nepřipadal mi nijak důležitý. Jenže s každou další nocí, kdy se jeho děj s naprostou přesností opakuje, mě stále víc a víc straší i ve dne,“ svěřuje se Magda, která na něj nepřestává myslet. Dokonce už zvažuje, že kvůli němu zajde ke kartářce, byť na výklady karet nevěří.

sen

Magdin sen se odehrává ve stále stejném prostředí a s totožným scénářem: „Je ráno a já spěchám do práce. Procházím parkem a potkávám ty samé lidi. Zdravíme se, s někým prohodím pár slov a pokračuji. Koukám na hodinky a zbývá pět minut do osmé. Je jasné, že přijdu pozdě, a tak přidávám do kroku, až skoro běžím. Když ale přecházím poslední silnici, která mě dělí od našich kanceláří, slyším šílené skřípění brzd a pak už jen cítím obrovský náraz. Chvíli nevím, co se stalo, ale pak se na sebe najednou dívám zhora. Moje tělo leží na asfaltu, celé zkrvavené a polámané, bez jediné známky pohybu. Sbíhají se lidé, přijíždí sanitka a lékař mě oživuje. Po nějaké chvíli se ale zvedá a říká, že je to bez šance, prý jsem mrtvá. A sen končí tím, že přijíždí černý pohřebák, v téhle chvíli vždy procitnu,“ vypráví chvějícím se hlasem Magda s tím, že se už bojí večer usnout. A nejen to.

„Připadám si už jako psychopat. Mám strach přecházet silnice, vždy se snad desetkrát rozhlédnu. Na přechod vstupuji zásadně až ve chvíli, kdy široko daleko nejede žádné auto, takže tam někdy stojím i pěkných pár minut. Připadá vám to přehnané? I mně by připadalo! Jenže to člověku prostě nedá. Myslím si, že by z toho zešílel i ten největší racionalista!“ dodává Magda.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také: