Rekonstrukce bytu není jednoduchá věc a natrefit na ty správné realizátory rovná se přímo zázraku.

Když tak zrekapituluju celý průběh té naší rekonstrukce, která po mnoha měsících ještě ani neskončila, jediným člověkem, s jehož službami jsem byla velmi spokojená a kterého nadšeně doporučím komukoliv, byl pan Pupík, příjemný mladý muž, který nám navrhl vizuální projekt koupelny.

Naše minikoupelna koupelna nemá zrovna ideální tvar, navíc rozmístění vany, WC a umyvadla „nudloidní“ dojem zvyšovalo, a tak jsem především vymýšlela, jak ji trošku zkrátit. Další problém je teplo – po celé délce sousedí se schodištěm, a to zrovna vytápěné nemáme. Nové umístění vany a požadavek koupelnového žebříku byl můj nápad, přítel přidal přemístění pračky z kuchyně do koupelny (toho jsem se zpočátku děsila, už tak byla koupelna přecpaná) a podlahové topení.

Takhle vypadala koupelna před půl rokem, kdy prozatímní řešení pomocí tapety a lina vypadalo dobře pouze pár let – na fotce plíseň a poškození, zejména cákance od barvy na vlasy, samozřejmě vidět nejsou:

koup1

Vím, že povědomost o službách, které si posléze lze odečíst z nákupu dlažby v tom kterém studiu, již existuje, přesto bych chtěla článkem poděkovat panu Pupíkovi za rychlost, empatii, serióznost a respekt k našim požadavkům, a seznámit s ním čtenářky, které se dosud, stejně jako já, s podobnými službami nesetkaly.

Pane Pupíku, vás asi Vaše práce hodně baví, že? Je to vidět při jednání s Vámi – takové osvěžení na rozdíl od přístupu většiny lidí okolo rekonstrukce, majitelů firem, řemeslníků… To asi proto, že jste vlastně umělec, že?
V koupelně jsem jako ryba ve vodě. Pohybuji se v oboru již třináctým rokem, kdy jsem začínal jako odborný poradce. Brzy jsem jako samouk rozšířil své služby o grafické návrhy. A piloval a piloval. Mezitím jsem byl v denní kontaktu se zákazníky v prodejnách, takže jsem sbíral požadavky, reakce, zpětné vazby, všímal si trendů... Třetím rokem pracuji sám na sebe, nejprve pod značkou Koupelny na třetí, nyní přecházím na koncept Belly Button Studio (Button = Pupík). Kromě samotných návrhů koupelen dělám již také celé interiéry, vizualizace produktů pro různé výrobce, a tak nechci, abych byl názvem zaškatulkovatelný jen na koupelny, i když ty samozřejmě zůstávají tím hlavním. Nabízím také poradenství, co se rekonstrukcí a výrobků pro koupelny týče. Zkrátka mě baví jednat s lidmi a být pro ně prospěšným. Raději s klientem jednám osobně - dostanu z něj takto více informací, pochopím lépe jeho představu, styl.

No jo, ale co když se nalézá potenciální klient na druhé straně republiky, co potom?
I přes e-mail a telefon se dá dosáhnout pěkného výsledku. Důraz kladu na spokojenost klienta, to je pro mě to hlavní. I když bych někdy třeba koupelnu řešil jinak, tak to nikdy klientovi necpu silou, je to jeho prostor, jeho představa. Nakonec potom i jeho radost.

Takto vypadal návrh, který zohlednil naše požadavky a pracoval s dlaždičkami, které jsme si vybrali. Neříkám, že to byla naše nejšťastnější volba, co se praktičnosti týká (jsou příliš světlé a podlaha neustále špinavá), ale prostor se velmi zvětšil díky velkým zrcadlům, na které bych bývala zapomněla:

koup2

Tahle vypadala koupelna po vybourání a odstranění naprosto všeho – příšerná díra, co?

koup3

A takto dopadla realizace (zatím polotovar, neboť ne vše se povedlo tak jako návrh a pořád se dokončuje):

koup4

Ráda bych věděla, jak se Vám moje koupelna líbí:

Jak jinak byste si s podobným prostorem poradily vy? Některé z vás mě navštívily v rámci proměn – na jejich názor jsem zvědavá.  Dále mě zajímá vaše zkušenost s rekonstrukcí vaší vlastní koupelny a budu se těšit třeba i na fotky „před“ a „po“, diskuse pod tímto článkem je vám k dispozici. :)

Reklama