Další čtenářkou, která se rozhodla přispět k dnešnímu tématu je Lýdie. Řidičák má teprve rok a když poprvé sedla za volant, byla ze všeho pěkně nervózní - všechny ty brzdy, spojky a další věci... bylo toho prostě moc.

Také jste si myslela, když jste poprvé usedla za volant, že tolik věcí naráz zkrátka nemůžete zvládnout? Potom si jistě zanotujete se čtenářkou Lýdií...


Dobrý den,

Řidičák jsem dělala zrovna vloni v létě, takže mám velice krásné vzpomínky, které jsou ještě čerstvé, a tak se s vámi o to moc ráda podělím. Echo na autoškolu, kterou si vybrat mi dala babička, která s nimi má zkušenosti. První zkušební jízdy jsem se velice bála. Instruktor byl ale velice hodný, a tak jsme si užili spousty zábavy. Musím se přiznat, že po vysvětlování všech spojek a brzd, mě šel z toho všeho mráz po zádech. Nebyla jsem připravená na to, abych vstřebala tak mnoho pojmů najednou, a proto když se auto rozjelo, tak jsem prohlásila:,,Ono to jede!“ zcela upřímně, jako malé dítě, které si hraje s panenkami. Objížděli jsme jeden starý fotbalový stadión, a když jsem se konečně do toho dostala, tak jsem dokonce akcelerovala na větší rychlost. Musím se však přiznat, že jsem kolikrát nezvládla volant, a tak mě instruktor kolikrát upozornil, že Toyota je velice drahé auto, a Mercedes stojící opodál ještě dražší, a tak bych si měla rozmyslet zda do něj narazím. Oba jsme se tomu zasmáli, což velice zklidnilo atmosféru, a já se tedy odhodlala vyjet na brněnské silnice zpět, na místo setkání, abychom ukončili hodinu. Úsměvných historek bylo strašně moc. Například, když jsem nezvládla nějakou zatáčku. Zrovna si pamatuji, že jsme poslouchali rádio, kde si zrovna na něco stěžovali a ukončili to slovy ,,achjo“ . Instruktor se zaposlouchal a řekl:,,Jak vědí, že jsem zrovna tohle chtěl říct?“ . Byla to historka u které mi tekly smíchem slzy. Nezapomenutelné jsou také jeho hlášky, kdy mi říkal, že je třeba se k autu chovat jako k milenci, tj. jemně, aby nám něžně, bez hrkanců, odpovídalo. Závěrečné testy z teorie jsem zvládla udělat napoprvé, jako správný student. Zkoušky praktické bohužel až napočtvrté, protože jsem neskutečný nervák. Při první praktické jsem byla tak nervózní, že jsem ani neviděla před sebou se pohybující stěrače, které jsem musela zapnout, nebot' v jedné části Brna zrovna pršelo. Nakonec jsem, ale ráda, že jsem to zvládla napočtvrté, protože si takhle můžu být jistá, že mě propustili až jako zkušenou řidičku, která si bez obav může troufnout vyjet na silnici. Můj instruktor byl totiž původně členem policie, kteří se věnovali prošetřováním autonehod, a proto moc dobře věděl, že dobrý a zkušený řidič je zkrátka k nezaplacení. Takže, jízdě zdar a úspěšné zkoušky všem, kteří se na to ještě chystají!

S pozdravem,
Lýdie

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. března 2012: Vaše historky z autoškoly

  • Zavzpomínejte na dělání řidičáku - jak vám to šlo? Prožila jste něco vtipného? Nebo naopak nebezpečného? Udělala jste řidičák napoprvé?

Příspěvky na toto téma mi zasílejte nejpozději 12. března 2012 v 15.30 hodin na redakční e-mail (viz níže). Pokud váš příspěvek uveřejním, potom máte šanci na získání krásného dárku - dvou srdíčkových bonboniér I Love Milka. A pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění, ať je váš příspěvek alespoň dvakrát tak dlouhý jako tento odstavec textu.

milkamilka

Reklama