v

Do módy „fušuje“ kdejaká celebrita, to je známá věc. Ve skutečnosti spíš slavné tváře propůjčují svá jména různým značkám, aby jim dodala lesku a zvýšila prodejnost. Najdou se však výjimky. Jednou z nich je bývalá členka skupiny Spice Girls Victoria Beckham.

Po rozpadu skupiny neměla Victoria „do čeho píchnout“. Kromě toho, že rodila děti svému slavnému manželovi Davidovi. Ale chtěla něco víc. Výchova potomků je sice záslužná věc, ale potřebovala se nějak odreagovat. Nejlépe něčím, kde by mohla uplatnit svůj výtvarný talent. A móda byla nablízku. Vždycky ji zajímala a uměla v ní chodit, jak se říká. Ne náhodou patřila a stále patří mezi nejlépe oblékané osobnosti, a tak se logicky pustila do navrhování. A světe, div se, už její první kolekce slavila obrovský úspěch. Nejen u žen, nositelek, ale byla ceněna i módními žurnalisty.  

A tak se Victorii otevřela nová cesta, na níž našla své uplatnění. Její styl je čím dál vytříbenější. Už to nejsou „jen“ elegantní modely, které sama ráda nosí, ale ve své profesi návrhářky jde ještě dál.

Důkazem jejího návrhářského růstu je její poslední kolekce, která se vyznačuje přísným minimalismem, ale nepostrádá ani výtvarný nápad. Jistá inspirace by se dala vystopovat v safari stylu, ale i modelech Yves Saint Laurenta ze sedmdesátých let. Decentní barevnost přírodních tónů v kombinaci s bílou, žlutou a jemně růžovou působí velmi čistě a chladivě. Široké pásky a nakládané kapsy jsou detaily, které kolekci sjednocují.

Někomu nemusí vyhovovat uvolněnost a asymetrie některých modelů, přesto se jim nedá upřít nositelnost. A to je pro modely Victorie Beckham typické.

Jak se vám kolekce líbí?

Foto: facebook Victoria Beckham

Čtěte také:

Reklama