Čtenářka streamline jezdila dříve do práce 60 kilometrů daleko, a to v horské oblasti. Jednou se kvůli sněhu nedostala domů a musela přespat u kolegyně. A co z toho vzniklo? Dozvíte se v další novince.

Všechno zlé je nakonec k něčemu dobré. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá streamline, a přeju krásný den.


  • Jezdíte často dopravními prostředky?

Nyní už moc často ne. Po rodičovské dovolené jsem získala zaměstnání v místě bydliště, takže do práce i z práce chodím denně pěšky 6 km - nějaký pohyb potřebuji, protože mám sedavé zaměstnání a po práci již nemám čas ani náladu na nějaké cvičení. Před rodičovskou dovolenou jsem denně dojížděla autobusem do zaměstnání 60 km od svého bydliště, což bylo jednoduše řečeno „na budku“ - navíc to bylo dojíždění do horské oblasti, takže v zimě opravdu „parádička“. Na rodičovské dovolené jsem hodně využívala auto, které nám ale před nedávnem odešlo a o koupi nového (nebo spíše jiného ojetého) automobilu zatím neuvažujeme.

  • Jakými nejčastěji? Vadí vám to?

Nejčastěji jezdíme na výlety vlakem a tím jezdíme opravdu rádi - nejvíce je nadšená samozřejmě dcerka ;-) Nevyhneme se občas ani městské hromadné dopravě, ale trolejbusy a autobusy opravdu nepatří mezi náš oblíbený dopravní prostředek - tedy dceři nevadí ani toto, ale partner a já je moc nemusíme.

  • Máte nějakou zajímavou historku?

Zajímavých historek mám několik, ale nejvíce se jich váže právě na období, kdy jsem musela denně dojíždět do zaměstnání do horské oblasti - jednou byla taková vánice ráno v 5 hodin, když jsem jela do práce, že byl opravdu zázrak, že jsem se do práce dostala - nicméně sněhová vánice trvala celý den a během dne byla vyhlášena kalamita a cesty do města, ve kterém jsem pracovala byly uzavřeny, takže jsem se jednou nedostala vůbec domů z práce - byla jsem nucena přespat u místních pracovních kolegů, ale nebyla jsem jediná a přespala jsem u kolegyně - kamarádky, se kterou se stále navštěvujeme a občas u ní přespíme i s partnerem a dcerou během víkendu, kdy jezdíme společně lyžovat na Klínovec. Takže z neplánovaného přespání u kolegyně z tehdejšího zaměstnání se vyklubalo přátelství ;-)

Hezký den přeji a šťastnou cestu všem, kteří se kamkoliv chystají jakýmkoliv dopravním prostředkem :-)

streamline

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Zážitky z dopravních prostředků

  • Jezdíte často dopravními prostředky?
  • Jakými nejčastěji?
  • Vadí vám to?
  • Nebo používáte jen auto?
  • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se moc těšit na vaše příspěvky. Pro jednu z vás mám jako odměnu knížku Mapa času (Félix J. Palma, nakl. HOST) a Sérum proti pigmentovým skvrnám od Mary Kay.

Adresa je stejná jako vždy: redakce@zena-in.cz, heslo Dopravní prostředky. Těším se do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju!

mapaserum

Reklama