Zajímavou příhodu jsem zažil v kavárně mediálně známého kuchaře Zdeňka Pohlreicha. Do Café Imperial jsem si zašel náhodou, neb jsem potřeboval ukrátit hodinku času. Jednání obsluhujících mě překvapilo.

Už jste si někdy chtěla dát v kavárně kávu, abyste ukrátila hodinku času? Pokud ano, jistě byste moc nepřemýšlela nad tím, kam zrovna vcházíte. A tak jsem vešel do Café Imperial, ověšený kytarou a taškami s nákupem. Až uvnitř jsem si uvědomil, že jsem v restauraci, kde vaří slavný Zdeněk Pohlreich. Vzpomněl jsem si i, že zde dříve nabízeli strávníkům Saturninovu mísu koblih, a ve tváři mi to vyloudilo mírný úsměv.

Vyrazil jsem k jednomu stolku, ale jeden z číšníků mě zastavil a velice slušně se zeptal, jestli budu jíst.

„Ne, děkuji, dám si jen kávu,“ odvětil jsem a číšník mi ukázal stolek, ke kterému si mám sednout. Překvapilo mě, že je na něm napsaná rezervace, ale říkal jsem si, že číšník jistě ví, co dělá.

O to víc mě překvapilo, že pan číšník po chvíli přišel znovu a opět mi velice slušně naznačil, že tento stůl bude potřebovat za hodinu volný, a jestli mi to tak vyhovuje. Potřeboval jsem ukrátit hodinu, tak jsem řekl, že ano, a objednal si svou kávu.

Celá tahle situace mohla být jen shodou náhod a okolností, ale přesto mi z toho leze model, ve kterém přišel do kavárny člověk s nákupem a obsluze se nezdál dostatečně nóbl. Tak ho posadili k věčně rezervovanému stolu, neb bylo jasné, že útrata dotyčného nepřesáhne sumu, za kterou by si vysloužil delší posezení v tak vznešeném podniku. Za latté a neperlivou vodu (kterou mimochodem ke kávě neservírovali automaticky, což by se - tuším - v lepších restauracích mělo) jsem zaplatil 110 korun.

Reklama