Milá Setury, děkujeme za příspěvek. A dnešní pohled od kamarádky závidím, myslím v dobrém :) Jinak jsem ráda, že také posíláte pohledy a děláte radost ostatním:) Krásný den!


Ráno jsem přinesla z poštovní schránky náruč korespondence. Byly tam katalogy s módou, úřední dopisy, několik letáků a pohlednice.

Katalogy, letáky a dopisy jsem odložila na stolek a nedočkavě jsem se pustila do čtení pohledu. Podle rukopisu poznávám kamarádku.

Byla s manželem u moře a na obrázku je několik zajímavostí z města a slunečná pláž s bílým pískem a krásně modrým mořem i nebem. Zadívala jsem se na moře a nejraději bych tam byla také. Píše že se mají dobře, kde už se byli podívat a kam se ještě chystají. Udělala mi radost, že si vzpomněla a věnovala chvíli na napsání a odeslání krásného pozdravu. Pohlednici jsem si dala do kuchyně ke kytičce u okna a kdykoli projdu kolem, tak se na něj podívám. Mám moc ráda pohlednice z cest a různých míst. Schovávám je a čas od času si je znovu prohlédnu a při čtení zavzpomínám na tu dobu, kdy jsem je četla poprvé. Dýchá z nich dálka, kterou překonaly, než se dostaly až sem. Na dovolené i na výletech fotografuji a také hlavně posílám pohledy.

Když jsme vyklízeli půdu v domku u babičky, narazila jsem na starou truhlu, byla v rohu pod starým harampádím.Truhlu jsem opatrně otevřela, víko bylo těžké a pod prachem se značily jemné vyřezávané ornamenty. Uvnitř měla babička hodně staré osobní věci. Byly tam i dopisy a pohledy. Některé měly zoubkované okraje a atypický tvar. Bylo znát že jsou velmi staré a pár pohlednic přišlo i z daleké ciziny. S úžasem jsem je posbírala a sešla dolů po schodech k babičce. Byla ráda, že se na ně po letech podívá a zavzpomíná. Při té příležitosti se rozpovídala o rodině a s nostalgií v hlase vyprávěla o době, kdy jí pohlednici s vlnkovým okrajem přinesl listonoš. Také zůstávám u posílání pohlednic a klasicky napsaných dopisů. Je to upřímné a ze srdce odeslané psaní. Posílám je z cest, nebo k příležitostem. Je milé na jaře, kdy příroda rozkvétá, poslat nebo dostat pohlednici s velikonočním motivem a před Vánocemi nás potěší ve schránce obrázek s něžným stylem Josefa Lady se zasněženými chaloupkami. Co se týká praktičnosti, tak SMS používám jen pro informaci, jako dojeli jsme dobře, vše je OK. Ale umíte si představit, že za 50 let budete někomu vyprávět, jak jste kdysi dostali SMS od někoho z dovolené? Ovšem posílání pohlednic je něco jiného, to je milé pozdravení ze srdce tomu, koho máme rádi a na rozdíl od mobilu vydrží mnoho let.

setury

pozn. redakce: text nebyl redakčně upraven

Téma dnešního dne: Posíláte z cest papírové pozdravy, nebo SMS?

  • Posíláte rádi svým blízkým pohlednice?
  • Nebo raději píšete esemesky nebo ememesky?
  • A máte radost, když vy najdete ve schránce pohlednici?
  • Co si myslíte o zasílání pohlednic?
  • Cestujete ráda?
  • Kam jedete letos na dovolenou?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá kosmetiku Dermacol: Revitalizační tělové mléko Sicilská pistácie, hydratační make-up Imperial a dlouhotrvající rtěnku...

derma

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je POZDRAVY Z CEST. Předem děkuju!

Reklama