Ano. :-) Skutečně jsme jednou v životě vyhráli. V tombole. A rovnou první cenu! Drobný problém byl v tom, že první cenou byl bažant.

Přesněji, vyhrál můj manžel, na los. Z výhry měl hroznou radost, zatímco o mne se pokoušely mrákoty. Ale to jsem mu neměla srdce říct, když jsem viděla, jak je pyšný a šťastný. A tak jsme se vraceli z tancovačky tři. Jen jeden z nás šel zvesela - hádejte kdo. :-) Já šla mlčky, oddávajíc se chmurným představám, a bažant, tomu bylo všechno jedno. Byl mrtvý.

Možná si řeknete, že jsem zbytečně cimprlich, ale věřte mi, pohled na toho krásného tvora, takhle bez života, není nijak povznášející. I barvy jeho peří nějak ztratily svůj lesk. Nicméně, bažant byl tady a bylo třeba se s tím nějak vypořádat. Zlatý internet! Na netu jsem našla nejen hromadu receptů, ale i co s ním udělat, jak bažanta vyvrhnout, zbavit peří, připravit... Pro vás, které kuchtíte bažanty obden: ano, byl to můj první pokus o přípravu zvěřiny - největší pták, se kterým jsem do té doby měla tu čest, bylo kuře.

Nebudu vás nudit podrobnostmi. Jen zmíním, že muž, který slíbil být se mnou v dobrém i zlém, v hodinu H vzal našeho psa a odešel s ním na dlouhou procházku, prý aby mne nerušili (oba). Když pak volal snad podesáté během čtvrt hodiny, jestli mám hotovo, měla jsem chuť mu zpola oškubaného bažanta hodit na hlavu. Nebo aspoň na starost. :-) Nakonec vše dopadlo dobře, i když to zbabělé vyklizení pole mému nejmilejšímu hned tak nezapomenu. :-)

Jedna rada na závěr. Až budete někdy kupovat lístky v tombole, doporučuji nejdřív si prohlédnout ceny. Mohlo by se totiž stát, že vyhrajete! :-))

Jana


Milá Jano,
jeden bažant už tu sice dneska byl, ale u toho vašeho jsem se pobavil lépe. Určitě i líp chutnal. Jak jste ho tedy nakonec připravila? :)

Vyhráli jste bažanta? Podejte o tom zprávu na Ženu-in! Redakce@zena-in.cz

Reklama