friend

Vztah může skončit naprosto klidně. Dva lidé se dohodnou, že už nemá smysl dál pokračovat, a je konec. Někdy může být konečná komunikace doprovázena trošičku temperamentnější diskuzí. Vede to ale ke stejnému cíli. K rozchodu.

Ale co následuje pak? Pokud jsou dva lidé spolu delší čas, předpokládám, že mají některé (někdy téměř všechny) kamarády společné. Jak pak dál pokračovat? Vyhýbat se jeho společnosti, brát ho jako kamaráda? Jde to vůbec?

Ale co když se to kamarádství nějak zvrtne? Existuje spousta příběhů, kdy se dva lidé po určité době dali zas dohromady. Čím to je, že se někteří z nás dokážou vrátit k dřívějšímu partnerovi? Já jsem přesvědčená o tom, že to má na svědomí naše nedokonalá paměť, která nás klame. Po čase rychle zapomeneme, co nás k rozchodu vedlo. Někdy ani sami nedokážeme říci, proč k rozchodu došlo, a snažíme své pocity a vzpomínky zarvat někam do kouta. Mnohdy se nám to bohužel podaří, o to krutější je pak následující vystřízlivění…

Argumentu, že jsme tehdy neměli rozum a rozhodli se pro rozchod zbytečně, nevěřím. Zas tak se člověk přece změnit nemůže…

Jaké zkušenosti mají moji kolegové? Dokážou se se svými bývalými partnery vídat, brát je jako kamarády?

Klára M.

Mám-li mluvit za sebe, a nějakou tu zkušenost a pár těch bývalých partnerů „za sebou“ už mám, tohle u mě nikdy nefungovalo a vypadá to, že ani fungovat nebude. Zkušenosti z posledního vztahu si nechám pro sebe, ale když vzpomenu na ty předchozí, rozhodně nehrozí, že bych s nějakým ze svých bývalých udržovala jakékoli vztahy, natož přátelské.

Možná mám štěstí, že s nimi nepřicházím do styku, všichni jsou daleko, takže je ani nemůžu potkávat. Rozchody to byly většinou složité a nerozešli jsme se v dobrém, proto ani není na co navázat. Musela jsem také logicky většinou oželit i přátele, které jsem znala díky svým partnerům, a mnoho dalších věcí, zkrátka jsem spálila mosty.

Není v tom nějaký záměr, prostě se to tak sešlo. Z výše popsaného vyplývá, že „zkoušet něco znova“ či „vstupovat dvakrát do stejné řeky“ u mě neplatí. Rozchod byl vždycky z velmi vážného důvodu, a co se týká těchto věcí, rozhodně NEJSEM SPLACHOVACÍ. :)

Klára K.

Myslím, že kamarádství mezi bývalými partnery oboustranně vychází velmi zřídka. Netvrdím ale, že není možné.

Když se ohlédnu za svými vztahy, jsou opravdu asi jen dva, se kterými to bez zášti či z jiných příčin vychází. Mám bývalé přítele, se kterými se vidět nechci vůbec a nezajímají mě. Nejraději bych si položila otázky „Kdo to je, znám ho?“... Nebo takové, se kterými se vidím celkem ráda, ale pokud jdeme do hospody, pak to po pár panácích sklouzává někam, kde o přátelství nejde. Tím nemyslím flirtování a vlahé pohledy, ale spíš, že se nějakým „záhadným“ způsobem dostaneme k našemu vztahu – a naskočí vyčítání, stěžování, 100x omleté otázky, jako to bylo atd...

Nechci se vracet k něčemu, co bylo. Proto se moc s bývalými láskami nebratřím. Možná jen s těmi dětskými. To je pak vzpomínání a jitření mysli dost vtipné a zábavné.

Jakub

Nemám s tím problém a popravdě jsem se všemi svými bývalými partnerkami hodně dobrý kamarád. Nemusíme si na nic hrát, známe se dobře. Je to možná i tím, že to nejdříve byly kamarádky, pak nějakou dobu partnerky a teď jsou z nich zase kamarádky. :)

Simona

Ano, dokážu, a dokonce jsem. Mám je svým způsobem stále ráda. Nemusím je vidět často, ale párkrát do roka klidně zajdem na pivo. Je fakt, že občas to na mě zkoušejí, ale já už k nim žádnou sexuální přitažlivost necítím, takže marně.

Opustit kvůli chlapovi kamarády a své zájmy je jedna z nejfatálnějších chyb, jakou může člověk udělat. Vždy se to vymstí. Já jsem to udělala jednou a bylo to poučení na celý život. Takže ne, od té doby se mi to nestalo ani jednou. Další moje zásada šťastného vztahu je finanční nezávislost a samostatnost v rozhodování. Není nad tou být svou paní. To si pak člověk nemusí nechat líbit všelijaké hnusárny od chlapů, protože ví, že se bez nich kdykoli obejde. A oni to vědí taky, takže by se láskou přetrhli.

Eva

Jelikož bývalého přítele mám jenom jednoho, a to byl opravdu hroznej vůl, tak nemám zájem o tom s ním komunikovat. Společné přátele jsme neměli, takže no problem. Ale umím si tuhle situaci představit. Asi záleží na okolnostech, na charakteru těch dvou rozešlých, jejich vztahu i na tom, jak se rozešli. Podle mě to možné je, ale až po nějaké době od rozchodu, kdy mají oba nad celou věcí nadhled.

Zuzana

Já s tím nemám moc zkušeností – mám takový jeden kousek, který bych ráda potkávala a povídala si, ale on to pořád tlačí k nějakým sexuologickým akcím, takže se setkávání spíš vyhýbám. Jinak – pokud by mě dotyčný opustil, tak by to setkávání bylo asi k ničemu – jsem jako slon – všechno si pamatuju a „křivdy“ bohužel nejvíc.

Kačka

Já jsem s většinou svých bývalých kamarádka, nebo spíš „známá“, protože se s nimi už nevídám (jen občas on-line). Jsou rozpýlení po světě. Zkusit něco? Ne. Proto jsou bývalí. :)

Jak to máte vy, udržujete se svými bývalými kamarádský vztah, nebo to nepřipadá v úvahu?

Reklama