V každé školní třídě či skupině nalézáme mezi děvčaty takové ty krasavice inteligentní, a naproti tomu tzv. ošklivá káčátka. O jednom takovém káčátku vám povím pohádku.

Jmenovala se Žofka, už to jméno. Ono totiž hodně záleží na tom, jak ho vyslovíte. Žofie zní krásně a vznešeně, vždyť ho nosila i sama kněžna, ale když zavoláte na malou zrzavou holku „Žofko!“, zní to opravdu divně.

redDěti dokážou být velmi zlé a jako záminku k posměchu si najdou nejen nevšední jméno, ale také vzhled. Žofka byla hubená zrzka s tváří posetou pihami. Tatínka nikdy nepoznala, protože její máma ji měla za svobodna. Po vesnici kolovaly zvěsti, bůhví, s kým si holku uhnala, protože široko daleko žádný zrzavý chlap nebyl.

Byla hodně uzavřená a s nikým moc nekamarádila, tedy spíš nikdo nekamarádil s ní. Ale já myslím, že o to ani moc nestála. Byla takový samorost a zřejmě jí to i vyhovovalo.

Pamatuji si, že když jsme měli tělocvik, nikdy se nechtěla svléknout do trička a takových těch modrých trenýrek. Jednou to totiž udělala a kluci se jí posmívali, že má nohy jako výhybky do pekla. No je fakt, že je měla hodně hubené s velkými vystouplými koleny. Učitel tělocviku jí pak povolil nosit tepláky. Byl moc hodný.

Čas běžel, někteří z nás odešli ze základní školy už z osmičky, jiní z devítky. Pár let jsme se neviděli, až přišel první třídní sraz. Nejprve už po třech letech, pak po pěti, pak po deseti. Byli jsme všichni zvědaví na Žofku, ale nepřišla ani na jeden. Až na ten po patnácti letech.

Ve dveřích se objevila zrzavá kštice do půli zad, jejíž majitelkou byla nádherná, vysoká, štíhlá - Žofie. Vypadala jako Julia Roberts z Pretty Woman. Doprovod jí dělal chlap, který nám vyrazil dech podruhé. Kde ho klofla?

Klofla ho v Německu, kde dělala několik let modelku. Nějakou dobu působila také ve Francii.

Na konci deváté třídy totiž odjela se svou matkou do Německa a už se nevrátily. Žofie tam nějaký čas předváděla spodní prádlo, Němce svojí hubenou postavou a zrzavými pihami zaujala. Později si jí všiml i její nynější doprovod a nabídl jí místo v jeho modelingové agentuře, kde je dodnes, ovšem už jako jeho partnerka.

A spolužačky – dříve krasavice inteligentní? Jen jsme nasucho polkly.

Čtěte také:

Reklama