Milé ženy-in,
občas, když mi jde někdo pod oknem, mrknu. Hlavně když tam sedím u počítače nebo nosím malého, když pláče. Nevím proč, ale naše zahrádka přitahuje lidi, co trhají kytky. Není vůbec tak velká a ani těch kytek tam není moc. Ale letos jsem tam nachytala čtyři lidi. Většinou z okna. Jednou tam jelo auto, vystoupil pán a začal trhat růži, a protože jsem nosila malého, mrkla jsem, kdo mi pořád stojí pod oknem. A on pán v obleku trhá moji růži. Provokativně jsem odhrnula závěs a usmála se na něj. Nato pán došel ke zvonku a zazvonil. Prej si potřebuje udobřit manželku. Tak jsem mu ji dala.

Potom tam kytku trhal nějakej dorostenec z učňáku, ten celkem rychle utíkal pryč, když jsem vyšla z boční uličky hned za barákem. Jinak třeba sem došel malej Róm, co bydlí o ulici výš. Ten ale vzorně zazvonil, prej potřebuje kytičku pro maminku, byl konec školního roku, a tak jsem mu řekla, ať jí hezky popřeje. Za týden došel zase, že má maminka svátek. Ale to mu otevřel manžel, a protože moje mamka měla svátek, věděl, kdo ho má. A malej řekl jiný jméno. Od té doby už kytku nechtěl.

Takže kdo budete chtít trhat kytku, zjistěte si alespoň, kdo má svátek.
markosek


Tak vidíte, k čemu je okno také dobré. Ke strážení majetku, a to jde pouze o kytičky! Stejně by mě zajímalo, na co malý Róm potřeboval kytku. U nás jdou spíš po mědi.:)

Reklama