V poslední době se stále více mluví a píše o kukuřičném škrobu a jeho významu pro zdravý lidský organismus. Ale jen málo kdo ví, co to vlastně je a jak to funguje.

Že zdravé jídlo obsahuje vlákninu, zaznívá často z televizních pořadů o zdravém životním stylu i z reklam, čteme o tom v tisku. Co však vláknina ve skutečnosti je, ví jen pár zasvěcených odborníků na zdravou stravu.

Co tedy je vláknina?

Vláknina je souhrnné označení pro rostlinné polysacharidy, které jsou rezistentní k natrávení enzymy v trávicím traktu, jinými slovy, jedná se o nestravitelné polysacharidy. Dostatek vlákniny je nezbytný jako prevence řady civilizačních onemocnění, kardiovaskulárními chorobami a diabetem počínaje a nádorovými onemocněními konče. Obecně je známo, že vláknina zabraňuje zácpě, zmírňuje průjem, snižuje hladinu cholesterolu, snižuje riziko rakoviny tlustého střeva a rakoviny konečníku, zmírňuje hemeroidy, omezuje tvorbu žlučových kamenů a může pomoci i při hubnutí.

Co je to  Hi-maize - vláknina?

Hi-maize je unikátní přírodní zdroj vlákniny známý jako rezistentní kukuřičný škrob.

HimazeTato přírodní speciální forma dietní vlákniny pomáhá udržovat střeva ve zdravém funkčním stavu a pomáhá udržovat stabilnější hladinu cukru v krvi. Pokud se Hi-maize™ použije jako přísada do chleba, sušenek, těstovin či cereálií, zvýší se jejich obsah vlákniny, aniž by tyto potraviny chuťově utrpěly. Nahrazením části mouky rezistentním škrobem redukujeme obsah stravitelného škrobu, a tím i obsah glukózy, která je po rozložení škrobů absorbována do krve. Potraviny s vysokým obsahem snadno stravitelného škrobu, například bílý chléb, rychle uvolňují glukózu z tenkého střeva do krve. To způsobuje její prudký vzestup v krvi, který je vzápětí následován rychlým poklesem. Potraviny, obsahující vlákninu nebo rezistentní škrob, způsobují pomalejší nárůst glukózy v krvi, a tak udržují její stabilnější hladinu.

Kromě snížení (GI) je dostatek vlákniny nezbytný i pro udržení správné činnosti a zdravého stavu střev, chrání před zácpou, pomáhá regulovat hladinu cholesterolu a vylučovat toxické látky z organismu. V České republice je možné Hi-maize najít v nabídce společnosti REJ s. r. o., která dodává výrobky odpovídající zásadám správného a zdravého stravování. Tato společnost přidává Hi-maize pro zvýšení výživové hodnoty i do svých dalších produktů. Na správnou skladbu a prospěšnost výrobků pro organismus dohlíží mimo jiné i přední český odborník na zdravou stravu Petr Havlíček.

Účinnost Hi-maize potvrzuje Evropská unie

Regulace nutričních a zdravotních tvrzení je v rámci EU řešena dle Regulation (EC) No 1924/2006. Nutriční tvrzení, například obsahuje vlákninu, nebo obsahuje vitamín C, jsou již dlouho přehledně upravena tak, aby ochránila spotřebitele před klamavými tvrzeními ohledně účinnosti a prospěšnosti látek v potravinách, které s oblibou používají všechny druhy reklam. Pro potraviny ale i pro potravinové doplňky, které spadají dle legislativy EU pod potraviny, jsou klíčová zdravotní tvrzení. Členské státy Evropské unie již zaslaly organizaci EFSA  (Evropský úřad pro bezpečnost potravin) více než 44 tisíc žádostí o posouzení oprávněnosti zdravotního tvrzení na svých výrobcích. Pro velkou část tvrzní vydala EFSA negativní stanovisko. Mezi těmi tvrzeními, kterým EFSA vydala pozitivní stanovisko, bylo i potvrzení, že Hi-Maize obsažené v jídle opravdu přispívá k omezení nárůstu hladiny cukru v krvi.

Reklama