„Podařilo se mi natrefit na místo asistentky v malé právnické firmě přímo u nás ve městě. Nemohla jsem být šťastnější. Mojí konkurencí byla naštěstí jen nějaká asi pětapadesátiletá paní. Mojí výhodou bylo nejen mládí, ale i práce s počítačem a moje veselá povaha, díky které si dokážu lidi získat na svoji stranu,“ popisuje Sofie.  
5f85773255f72obrazek.png
Foto: Shutterstock

Sofie místo získala a po nástupu do práce jí začala běžet tříměsíční zkušební doba. První týden pro ni sice byl náročný a plný nových věcí, ale mladá žena se velmi rychle zapracovala a stala se platnou posilou malého týmu. Dny spokojenosti ale vystřídala studená sprcha.

„Šéf mě jednoho dne požádal, jestli bych s ním nezůstala déle v kanceláři, protože potřebuje něco dodělat. Souhlasila jsem. Jenže jakmile ostatní odešli domů, začal se chovat divně. Letmo se mě dotýkal, odhrnoval mi vlasy, které mi spadly do obličeje, a nakonec se pokusil mi dát pusu. Samozřejmě jsem uhnula. Zkusil to ještě jednou, ale to mu už přilítla facka. Nechápavě se podíval a začal na mě křičet, co dělám, že se mu tady od začátku nabízím, promenáduju se v krátkých sukních, tak co jsem si jako myslela. Je prý jenom chlap,“ líčí Sofie.

Mladá žena z práce následně utekla a druhý den zavolala do kanceláře, že se necítí dobře a zůstane doma. Trochu se vzpamatovala až za dva dny a rozhodla se, že se vrátí do firmy a bude dělat, že se nic nestalo. Doufala, že šéf měl jenom slabší chvilku a už se k incidentu nebudou vracet.

„Když jsem přišla ke stolu, měla jsem na něm výpověď. Bez jakéhokoli zdůvodnění mě ve zkušební době vyhodil. I když zdůvodňovat jsem to ani nepotřebovala, bylo mi jasné, že je to jeho ublížené ego. Sebrala jsem se a šla. A musím říct, že se mi docela ulevilo. Sice jsem byla bez práce, ale aspoň jsem nebyla zneužitá. Jenže problém nastal, když jsem začala hledat nové místo. Bývalý šéf o mně totiž všude po městě roznesl, že jsem úplně neschopná, že mě musel vyrazit ve zkušebce a že s horším zaměstnancem se ještě nesetkal. Prý jsem si dokonce myslela, že když ho svedu, dá mi lepší pracovní podmínky. Tohle mi řekla moje kamarádka, která prodává v sámošce, prý se o tom ženské bavily,“ říká mladá žena.

Ta má teď na maloměstě strašnou pověst a marně si hledá nové místo. Drby se totiž šíří neuvěřitelnou rychlostí. „Budu se asi muset poohlédnout v jiném městě, což znamená každodenní dojíždění. To nebude vůbec ideální, protože mám nemocnou maminku, kvůli které si potřebuji třeba přes oběd odskočit, abych jí donesla jídlo apod.,“ uzavírá Sofie.

Čtěte také:

Reklama