6103b33476683clanek.jpg
Foto: Shutterstock

Když streamovací služba Netflix zveřejnila sérii Bridgertonovi o anglické smetánce a jejích tajemstvích, stal se tento počin jedním z nejsledovanějších seriálů. Zvědavost diváků budily hlavně četné erotické scény.

Bridgertonovi ovlivnili zejména módu, kdy se zvýšila poptávka například po šatech s balonovými rukávy a mašlemi nebo po korzetech. Po vydání hudebního videa k písni Demeanor je ovšem zřejmé, že nezůstalo pouze u módy, seriál dokázal ovlivnit i pop music – v případě klipu minimálně v tom, že diváky přesune do historie.

Klip se odehrává v honosném paláci a jeho účastníci na sobě mají dobové kostýmy a paruky. Dámy koketují s pány, tančí, pijí a navzájem se krmí třeba hrozny vinné révy. Mezi ně posléze sestoupí Dua Lipa jako bohyně z nebes v metalických korzetových šatech od Jean Paula Gaultiera. Mašle, které má zpěvačka na hlavě jako ozdoby, jsou vytvořeny z vlasů.

Diváci si klip hned spojili se seriálem Bridgertonovi, i když to tak úplně nesedí. Zatímco série je zasazena do období devatenáctého století, kostýmy v klipu odpovídají spíše dřívějšímu baroku či rokoku (konec 17. století). Prostopášné chování ovšem Bridgertonovým odpovídá dokonale.

Zdroj: Youtube, Netflix, Refinery29, Seventeen