0b572974c16fd-shutterstock-174861491.jpg

Foto: Shutterstock

„O svatbě jsem snila už jako malá holčička, a když mě přítel konečně požádal o ruku, doslova jsem se ponořila do příprav. Všechno jsem vymyslela do posledního detailu. Přítel a jeho matka se sice snažili, aby šlo spíše o menší událost, ale já jsem si prosadila, abychom pozvali i vzdálenější příbuzné. Na malých svatbách podle mě nikdy nemůže být taková zábava jako na těch větších a já jsem vážně chtěla, aby si to všichni skvěle užili a pak se na náš den ještě dlouho vzpomínalo,“ popisuje Nela přípravy své veselky.

V den svatby šlo všechno podle plánu a jako na drátkách. A mladému páru dokonce vyšlo i počasí. Přestože předpověď tvrdila, že bude zataženo s deštěm, nakonec bylo krásně. V pozvánkách mladý pár hosty poprosil, aby jim nedávali hmotné dary, ale přispěli nějakým finančním obnosem na jejich společné bydlení. Nikdo ale nečekal, že krabici na dary je potřeba střežit.

„Všechny hosty jsme požádali, aby dali obálky s dary na stůl do velké krabice, která stála poblíž svatebního dortu. Nosili je tam různě v průběhu dne. Zábava jela naplno. Měli jsme první tanec, potom jsme hráli nějaké hry, tancovalo se… Všechno bylo parádní, ale večer jsme zjistili, že krabice s dary není nikde k nalezení. Samozřejmě jsem začala vyšilovat a brečet. Vyzpovídali jsme hosty a zjistili, že dohromady tam mohlo být kolem sto tisíc,“ tvrdí Nela.

Začalo velké pátrání, ale žádný z hostů prý nic nevzal a nic neviděl. A aby toho nebylo málo, dostala se Nela do křížku nejen se svým manželem, ale i s tchyní.

„Nejdřív jsem se zhádala s manželem, protože jsem chtěla zavolat policii, ale on to odmítnul s tím, že by se stejně nic nezjistilo, a potom ještě s tchyní, která když slyšela, jak se hádáme, mi vyčetla, že jsem si za každou cenu musela prosadit velkou svatbu a tohle je důsledek. Celý den se tím totálně pokazil. Nikdo už neměl náladu se veselit, někteří hosté včetně mě brečeli a táta sprostě nadával, do jaké rodiny jsem se to prý vdala, protože z naší strany to určitě nikdo nevzal. A svatba nakonec skončila v půl desáté večer. S manželem jsme pak neměli ani svatební noc, protože jsme byli oba zklamaní a napružení jeden na druhého. Nechápu, jak může někdo krást na svatbě, to mi hlava vážně nebere. Doufám, že ho karma dostihne, ale můj den už mi nikdo nevrátí,“ uzavírá rozhořčená Nela.


65c6254be398bobrazek.jpgO vyjádření jsme požádali JUDr. Jaroslavu Šafránkovou z advokátní kanceláře AK Šafránková & Vrba

Krádež svatebních darů je nepochybně něco, co dokáže celou svatbu zkazit. Bylo na místě zavolat policii, která by všechny vyslechla a zkusila by krabici najít. Je možné, že by se objevila. Je nepochybné, že se jedná o trestný čin krádeže, protože škoda byla jistě vyšší než 10.000 Kč. Obávám se, že v současné době s tím nemůžeme již nic dělat a nevěsta musí dary bohužel oželet.

Zdroj: Text byl zpracován na základě příběhu ženy, kterou redakce zná a která jej předala redakci se svolením k uveřejnění. Fotografie je pouze ilustrační a jména osob byla na žádost této konkrétní ženy pozměněna, stejně tak jako její jméno. Pokud máte příběh, který by se mohl objevit na našich stránkách, napište nám na redakce@zena-in.cz.