Dobrý den,

na prodavačky si vesměs nemohu stěžovat. Nemám ráda jen ty otrávené, opřené o pult a nebo ty, co mají prázdný obchod a postávají před ním s cigaretou v ruce.

Chodím ráda okukovat do Orsay, ale bohužel tam obvykle přijíždíme v motorkářském, což k jejich nežnému stylu moc nesedí a prodavačky mě vraždí pohledem v domění, že někdo, kdo jezdí na motorce nemůže chodit v šatech. Smůla, chodím a ráda. Od manžela jsem jedny krásné šaty z Orsay dostala.

Teď budu pět slávu a to hned dvakrát. Ve Sparu, kde jsme měli velký potravinový nákup, nám jedna strašně milá paní pokladní pomohla nákup uložit do taštiček, což zde není běžné. Poradila nám, ať si dáme nákup nadvakrát, že dostaneme pak dvě poukázky na slevu k příštímu, a nakonec nám popřála hezký den a ať se máme moc fajn.

Zcela konsternování a s otevřenými ústy jsme odcházeli dojatí od kasy.

Chtěli jsem poslat pochvalu na milou paní pokladní, protože si to moc zasloužila a protože mi přijde, že si člověk umí jen stěžovat a málo chválit. Bohužel na stránkách nebyl kontakt,ale vynahradili jsme to příště, kdy jsme ji moc pochválili osobně.

Teď nedávno jsem sháněla manželovi k narozkám fotbalové tričko Brazílie. Ceny se děsivě lišily, ale nakonec jsem vybrala přesně takové, jaké by si přál, v Takku.

Tři mladí lidé, co tam prodávali, mi úžasně vyšli vstříc. Sundali poslední tričko eLko z figuríny, poměřovali jsme ho s jinými a špičkovali se, proč právě brazilské tričko. (No, proč... máme příbuzné v Brazílii.)

Věnovali se mi všichni tři, pokecali jsme o fotbale, nabídli mi, že kdyby něco, ať ho přinesu a vyměníme ho za něco jiného. Byli vážně milí a ochotní.

Škoda, že je to vzácnost a já o tom píšu jak o svatém grálu.

S pozdravem Eliana

Milá převážně spokojená zákaznice Eliano :-),

v Orsay se na mě dívají mladé slečny prodavačky také podivně, a to motorkářské oblečení na sobě nemám. Takže Vy se nepřevlékejte, jen ať si zvyknou ;-)!

Jinak je celkem smutné, že příjemné chování prodavaček nás spíše překvapí a dojímá, než aby to bylo něco zcela běžného. Ale alespoň že takové milé prodavačky existují, nakupování je díky nim mnohem příjemnější! 

Soutěž

Otázka číslo čtyři: Záhir

O co se hraje? Podívejte se SEM.
Reklama