Již delší dobu pozoruji prapodivný úkaz. Často chodíme s přítelem na různé hudební akce. Na koncertech a lidových slavnostech se vždy sejde různorodá společnost, která se baví po svém. Ať jsme za poslední rok byli kdekoliv, vždy jsem narazila na několik skupinek ryze pánského osazení.

Tito muži spolu tančili, popíjeli a dováděli. Ne, pokud Vás napadlo něco jako 4% vysvětlení, není to správná odpověď. Některé známe i osobně a víme, že jsou opravdu heterosexuálně zaměření. Na několika akcích jsme dokonce zaregistrovali taneční parket zaplněný z podstatně větší části především pány. „Co se to s těmi chlápky děje?“ ptám se sama sebe.

man

Na posledním rockovém koncertě jsme si toho opět všimli. Několik skupinek mužů, kteří se spolu radovali, popíjeli, tančili, dokonce se svlékali do půl těla (i přes to, že jejich těla nebyla příliš sošných tvarů) a doslovně řádili na parketu jako černá ruka. Vypadlo to, jako by ženy ani nepotřebovali, i když po nich pokukovali. Že by to stírání pohlavních znaků nastupovalo tak rychle? Takto se před lety přece chovaly spíše ženy nebo holky.

Co přijde dál?

Že by ten vliv hormonálních prostředků v potravinách fungoval tak devastačně? Četla jsem před časem studii, kdy právě hormony obsažené v mase způsobují, že muži ztrácejí charakteristické znaky, které se projevují i změnou postavy... rýsují se jim boky, vystupuje poprsí, změny se dají rozpoznat i v povaze. Nedávno mi jeden muž jako důvod zrušení schůzky napsal, že nemůže přijít, neboť několik dní polehává a asi se o něj pokouší chřipka. Naopak kamarádce, která se přihlásila na úřad práce, nabídli jako volná místa řidiče náklaďáku, pracovnici na pile a ošetřovatelku u starších schizofrenických pacientů. Kde se stala chyba? Možná to přeháním a zbytečně se plaším, ale podivný pocit v mé hlavě ne a ne ustoupit...

Zajímalo by mě, co si o tom myslíte?      

Reklama