Kritika se předhání v superlativech a shoduje se, že v současnosti není v muzikálovém žánru k vidění nic lepšího. Diváci plní hlediště divadla po strop a vyžádali si další přidaná představení. Takovou bilancí se může pochlubit muzikál respektovaného autorského dua Ondřej Soukup – Gabriela Osvaldová Mauglí, který má na svém kontě už 100 odehraných repríz.

V čem tkví tajemství takového nebývalého úspěchu? Především samozřejmě v žánrově pestré, nápadité hudbě Ondřeje Soukupa i v humoru a nadhledu, s nimiž Gabriela Osvaldová osobitě vypráví nesmrtelný příběh z Knih džunglí Rudyarda Kiplinga.

maugli

Lví zásluhu na výsledku ovšem má také neotřelé scénické a režijní nastudování mezinárodně uznávaného tandemu SKUTR. To diváky překvapuje efektními výrazovými prostředky sahajícími až ke špičkovým akrobatickým číslům (choreografie Jana Burkiewiczová a Adéla Stodolová). Nezapomenutelný zážitek slibují rovněž kostýmy naší přední výtvarnice Simony Rybákové a scénografie Jakuba Kopeckého.

maugli

Ve výpravné show se objevují ti nejlepší umělci, schopní suverénně zvládat vysoké nároky na zpěv, herectví i tanec. Tanečníci, akrobati, herci, zpěváci prošli náročnými konkurzy, na nichž byl brán zřetel také na jejich schopnost se vnitřně osvobodit a hledat v sobě bod zlomu, kdy se v každém z nás setkává nebo prolíná to „lidské“ s tím „zvířecím“. K rolím se nakonec probojovali například Jiří Korn, Jiří Zonyga, Jan Kříž, Lucia Šoralová, Jan Cina, Csongor Kassai, Michaela Doubravová, Roman Tomeš, Petr Vančura, Zbyněk Fric, Vladimír Marek, Richard Tesařík, Petr Opava, Michal Pleskot, Radka Pavlovčinová a další výrazné talenty.

mau

„Jsem  spokojena, myslím, že máme některé velmi vzácné exempláře,“ komentuje výsledný herecký tým Gabriela Osvaldová. „Snažili jsme se především najít herce, kteří jsou výraznými typy. Podivíny, kteří kromě kvalitního zpěvu a schopnosti zvládat svoje tělo mají dar improvizace s potřebnou dávkou humoru. Takový ten humor na pokraji smrti, to je to, co jsme hledali,“ doplňuje ji polovina režijního tandemu Lukáš Trpišovský.

mauj

„Muzikál Mauglí je pro dospělé i pro děti. V představení je několik rovin, které ocení spíše dospělí. Pro děti by to měla být podívaná. Kromě toho hudba vůbec neevokuje hudbu pro děti, v textech si děti určitě najdou své části, ale jinak jsou mnohem víc pro ty, co již nabyli rozumu. No a pánové režiséři jsou zárukou představení atraktivního i pro dospělé diváky,“ představuje svůj muzikál Ondřej Soukup.

Reklama