„Chodily jsme spolu na učiliště a jedna druhé jsme byly dokonce za svědkyni na svatbě. Před několika lety se Eva sice odstěhovala do padesát kilometrů vzdáleného města, ale pořád si pravidelně voláme a píšeme. I když už se osobně nevídáme tak často jako dřív,“ popisuje Pavlína situaci.

Eva obchoduje s oblečením a provozuje několik second handů. Jejího obchodu se ale dotkla koronavirová pandemie, a tak si během měsíců, kdy měla zavřeno, sehnala přivýdělek a stala se dealerkou kosmetiky. Jenže s tím začala své okolí až nesnesitelně obtěžovat.
co.jpg
Foto: Shutterstock

„Nejdřív mi to přišlo fajn. Jen tak mezi řečí mi doporučila nějaké produkty, se kterými má zkušenost. Až později z ní vypadlo, že je přeprodává. Něco jsem tedy vyzkoušela, i proto, abych ji podpořila, ale žádné zázraky, které mi slibovala, se nekonaly. O další produkty už jsem nejevila žádný zájem, ale ona mi je pořád cpe,“ tvrdí Pavlína.

Podle ní se s ní Eva úplně přestala bavit o tématech, která probíraly dříve. Nezajímá ji, jak se Pavlína má, co rodina, děti, zkrátka nic z běžného života, jen se za každou cenu snaží prodat co nejvíc kosmetiky a od Pavlíny požaduje kontakty i na její maminku a další příbuzné a známé.

„Je schopná mi obden napsat několik odstavců o tom, co má daná značka za úžasné novinky, o tom, jak se jí strašně zlepšily vlasy, nehty i pleť. Co jí vyléčilo ekzém, uzdravilo suché paty, zlepšilo celulitidu apod. Na jednoho člověka mi to přijde až moc problémů. Několikrát jsem jí mile, ale důrazně řekla, že nic zkoušet nechci, ale ona mi posílá vzorečky a potom se mě ptá, co si z nich objednám ve velkém balení. Z mojí nejlepší kamarádky se stal jeden z nejotravnějších lidí, co znám. Bojím se, že nás její chování bude stát přátelství. Už dva týdny jsem jí na Facebooku neodpověděla na žádnou zprávu. Chci chvíli počkat, jestli jí to přestane bavit a pak za ní zajet a vyříkat si to z očí do očí,“ uzavírá Pavlína.

Čtěte také:

Reklama