„Změnu jsem začala pozorovat asi měsíc před jeho padesátinami. On jako milovník oslav a zábavy razantně odmítl, abychom mu s dětmi něco připravili. Mysleli jsme si, že ho časem přemluvíme, ale nepovolil, a když jsme na to zavedli řeč, vždycky na nás řval, že takový věk rozhodně slavit nebude,“ vypráví manželka Irena.  
5f5610ba21a23obrazek.png
Foto: Shutterstock

Ta si nejprve myslela, že jde jen o krátkodobou krizi související s věkem, ale ani po roce od narozenin se situace nezlepšila.

„Ze dne na den se z něj stal nevrlý dědek, kterého rozčílí každá maličkost. Třeba se dokáže deset minut vztekat nad tím, že mu předělali obchod s potravinami a on se v něm teď nevyzná. Rozčiluje ho, i když mu roznáška zapomene strčit jeho oblíbený leták do schránky,“ jmenuje Irena, která s manželem zažívá peklo.

Karel je nyní velmi hádavý, nešetří sprostými slovy, a když doma něco opravuje strašně se u toho vzteká. Už tolik nechodí do společnosti a většinu času tráví doma u televize a cpe se nezdravým jídlem. Když ho chce manželka vytáhnout třeba na procházku nebo na kolo, vymluví se, že ho bolí nějaká část těla a že si chce po práci odpočinout.

„Už spolu netrávíme skoro žádný čas nějakým koníčkem. Dřív jsme byli každý víkend někde na výletě a teď musím místo s manželem s kamarádkami, protože on odmítá se mnou cokoli dělat. Když zavedu řeč na to, že takhle nejsem spokojená, akorát se vždycky šíleně pohádáme. On prý žádnou chybu nedělá a já jsem na něj akorát protivná. Všechno úplně otočí,“ říká Irena.

Ta má svého manžela stále ráda, protože s ním prožila hodně hezkého. Na druhou stranu si nedovede představit, že vedle sebe bude mít do konce života takového nevrlého dědka. Dokonce navrhovala návštěvu terapeuta nebo manželské poradny, ale Karel je zásadně proti. Na doktory pro blázny a šťouraly, kteří se hrabou v životech ostatních, jak jim říká, prý není vůbec zvědavý a nikdo ho k nim nikdy nedostane.

„Do toho mi začal nadbíhat jeden kolega v práci a přistihla jsem se, že se mi taky docela líbí. Stydím se za to, ale manžel už se mnou půl roku nespal. Už jsem se i přestala nabízet. Nechci rozbít manželství, ale takhle už dál nemůžu. Uvažuju, že mu položím nůž na krk. Buď si vybereme mě a začne se snažit, nebo půjdeme od sebe. Jiná možnost asi není,“ uzavírá Irena.

Čtěte také:

Reklama